nav-left cat-right
cat-right

Zalety i wady płotów lamelowychSwoje zastosowanie znajdą w ogrodzie, mogą być także świetną alternatywą dla przydomowego ogrodzenia. Gdzie jeszcze jest ich realne miejsce, co to w ogóle są płoty lamelowe i czym konkretnie się charakteryzują, jakie są ich zalety, które przybliżyć mogą nas do ich wyboru, a jakie wady, które mogą nam niekoniecznie przypasować? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie podczas krótkiej chwili z tym wpisem.

Płoty lamelowe – co to w ogóle znaczy?

 Z samej nazwy mogą nam się kojarzyć z lamami, ale przecież lamy to zwierzęta, więc nijak wgryzają się w temat aranżacji ogrodu czy też ogrodzenia – chyba, że zastanawiamy się nad tym, jak zabezpieczyć nasze podwórku przed nachodzeniem obcych psów i kotów. Płoty lamelowe są drewnianą formą ogrodzeniową, którą najczęściej wykorzystuje się jako element architektury krajobrazu, skutecznie go uzupełniając. W większości przypadków wykonane są z drewna sosnowego, skonstruowane na podstawie drewnianej ramy i długich, płaskich desek. Łatwiej spotkać je w ogrodach, na okolicznych działkach niż w formie ogrodzenia przed domem. Świetnie mogą się też sprawdzić na tarasie, gdzie posłużą jako element niezwykle estetyczny, w dodatku chroniący przed wiatrem.

 

Na plus

 Dużą zaletą zastosowania płotów lamelowych jest to, że działają pozytywnie na środowisko naturalne, ściśle z nim współpracując. Z pewnością spełniają w głównej mierze rolę upiększająca naszą ogrodową powierzchnię, zapewniając nam przy tym intymność podczas wieczornego popijania piwka, przy którym możemy się swobodnie zrelaksować po całym dniu ogrodowych prac. Mogą się sprawdzić także na placu zabaw i w innych miejscach, należy jednak pamiętać, aby wzmacniać je dodatkowymi przęsłami, które zapewnią znaczne większą stabilność. Na plus zaliczyć należy także fakt, iż na rynku pojawia się coraz więcej niestandardowych wzorów, dzięki czemu coraz częściej sięgają po nie nawet ekskluzywne restauracje czy hotele. Ważne jest również to, że sam montaż lamelowych płotów jest dość prosty i nie zabierze nam zbyt dużo czasu.

 

Na minus

Na szczęście wad tych płotów jest zdecydowanie mniej niż zalet i wyliczyć można je na palcach jednej i to nie trzeba użyć do tego wszystkich pięciu palców. Do minusów należy bowiem zaliczyć to, że płoty lamelowe wymagają impregnacji i na niektóre z modeli musimy wyjątkowo uważać, ponieważ nie są zbyt trwałe. Dlatego też tę sprawę należy rozstrzygnąć już przy sklepowej półce, stawiając na porządny towar.

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
agregat prądotwórczy
Agregat prądotwórczy – przyjaciel w ogrodzie

Posiadanie agregatu prądotwórczego daje nam olbrzymią swobodę z korzystania z urządzeń elektrycznych w naszym ogrodzie. Dzięki niemu możemy bez problemów...

Zamknij