nav-left cat-right
cat-right

Agregat prądotwórczy – przyjaciel w ogrodzie

Agregat prądotwórczy – przyjaciel w ogrodzie


Posiadanie agregatu prądotwórczego daje nam olbrzymią swobodę z korzystania z urządzeń elektrycznych w naszym ogrodzie. Dzięki niemu możemy bez problemów podłączyć oświetlenie, radio, a nawet wyświetlić film na rzutniku.

Przy wyborze agregatu powinniśmy zwrócić uwagę na dwie podstawowe rzeczy: jaka jest maksymalna moc prądnicy oraz czas pracy. Im więcej urządzeń planujemy podłączać do agregatora, tym większa powinna być jego moc. Nie bez znaczenia jest też co planujemy zasilać – niektóre sprzęty są bardzo czułe na jakość dostarczanego prądu. Dobrej jakości energią powinny być zasilane m.in. telewizory LCD czy laptopy. Aby niepotrzebnie nie narażać sprzętów na awarie, warto wziąć to pod uwagę przy wyborze agregatora.

agregaty

Agregaty świetnie sprawdzają się przy używaniu w ogrodzie narzędzi elektrycznych. Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie, niż przeciąganie przez ogród przedłużaczy. Producenci oferują nam poręczne agregaty walizkowe i przenośne, często wyposażone w kółka, które ułatwiają transport. Agregaty  posiadają ekonomiczny tryb pracy, który minimalizuje zużycie paliwa i wydłuża czas pracy agregatu. Na rynku dostępne są modele, których czas działania wynosi od 4 do nawet 10 godzin. Nowoczesne obudowy i specjalne tłumiki zapewniają niski poziom hałasu. Agregat będzie więc niezauważalny i niesłyszalny podczas rodzinnego grillowania.

grill

Dla domów jednorodzinnych dobrym wyjściem są generatory podłączone do sieci elektrycznej budynku. W taki sposób można zabezpieczyć się przed niekontrolowanymi dostawami prądu. Agregaty świetnie sprawdzają się także na dalekich wyjazdach. Dzięki nim możemy bez problemów zabrać ze sobą komputer, radio i małą lodówkę.

Generatory prądu są bardzo drogą inwestycją, jednak na dłuższą metę mogą okazać się niezbędnym narzędziem w naszym ogrodzie. Jest to duże ułatwienie w codziennych pracach oraz przy wieczornych spotkaniach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
pnacza
Ożyw posesję pnączami

Istnieje wiele sposobów na to, by nieco urozmaicić wygląd naszej posesji – jednym z nich jest zasadzenie roślin pnących, które...

Zamknij