nav-left cat-right
cat-right

Jak wybrać stół ogrodowy?

Jak wybrać stół ogrodowy?


Stół jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia ogrodu. Bez niego codzienny wypoczynek lub spotkania przy grillu nie byłyby tak wygodne i komfortowe. W jaki sposób wybrać stół ogrodowy, że spełniał nasze potrzeby?

Stół do ogrodu – duży czy mały?

Pytanie o rozmiar stołu ogrodowego wydaje się być jednym z najważniejszych. Lepiej zdecydować się na model dłuższy i szerszy czy może mały, dwuosobowy? Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz od wielkości ogrodu. Jeśli często organizujemy ogrodowe imprezy, spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, większy stół z pewnością sprawdzi się lepiej niż mały, który będzie z kolei wystarczający dla dwojga domowników gustujących w kameralnym sposobie spędzania czasu.

Mały stół sprawdzi się lepiej także niewielkim przydomowym ogródku, podczas gdy duży będzie odpowiedni na większą posesję lub ogród. Większy model pozwoli też na ustawienie na nim rozmaitych nastrojowych dekoracji, o których poczytasz tutaj.

oczkow wodne

Czy stół powinien być składany?

Możliwość złożenia stołu ogrodowego z pewnością docenią osoby dysponujące małą przestrzenią. Taki stół będzie można w razie potrzeby schować, by zajmował niewiele miejsca. Również przed nadejściem zimy łatwiej znajdziemy dla niego kąt, w którym przechowamy go do następnego sezonu.

Zwróćmy też uwagę na kształt blatu – w małym ogródku lepiej sprawdzi się stół kwadratowy lub prostokątny, który bez trudu wpasujemy w narożnik lub dosuniemy do ściany, zaoszczędzając tym samym miejsce.

aranżacja balkonu

 

Stół ogrodowy – z drewna czy z plastiku?

Meble ogrodowe powstają z rozmaitych surowców. Wybierając stół ogrodowy, zwróćmy uwagę na jego trwałość, możliwość łatwego czyszczenia oraz potrzebę konserwacji. Najmniej wymagające będą stoły z tworzywa sztucznego, których zaletą jest także lekkość –łatwo je umyjemy i przestawimy w inne miejsce. Najbardziej eleganckie i ponadczasowe są natomiast modle drewniane –te wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji oraz okresowej konserwacji.

Do wyboru mamy także meble z technorattanu bądź metalu, wyposażone w szklany blat. Takie meble prezentują się bardzo nowocześnie i będą pasowały do takich samych ogrodów.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ogród w stylu angielskim

Naturalne zagospodarowanie krajobrazu, rośliny swobodnie łączące się ze sobą w efektowny gąszcz oraz romantyczna architektura ogrodowa – to najważniejsze cechy...

Zamknij