nav-left cat-right
cat-right

Zadbajmy o ogród zimą

Zadbajmy o ogród zimą


Piękny ogród to nie tylko kolorowy ogród w słoneczne dni. Ogród może wyglądać pięknie także zimą. Trzeba jednak o niego odpowiednio zadbać. Jak? Zapraszamy do przeczytania krótkiego poradnika.

Zimne obowiązki
Głównym zadaniem, które nas czeka w trakcie najzimniejszych dni w roku jest zabezpieczenie roślin przed zimnem i wiatrem. To zadań tych należy przede wszystkim odśnieżanie (strzepywanie) śniegu z roślin (tych mniejszych i tych większych). Zapobiegniemy tym samym odłamaniu łodyg, gałęzi oraz innych części roślin. Odśnieżanie dotyczy oczywiście również podłoża. Zgarnijmy śnieg spod krzewów, a szczególnie z okolic bylin (jednak bez zaschniętej części naziemnej). Do tego celu użyjmy dobrej i wytrzymałej pod ciężarem śniegu szpadli.

Przyjemne obowiązki
Zimą w ogródku możemy również zamontować karmniki, aby dokarmiać przylatujące tam ptaki. Z pewnością dodadzą one pewnego rodzaju tchnienie życia.

Czym można ozdobić ogród zimą
Jest kilka roślin, które doskonale poradzą sobie podczas zimnych dni. Zaliczamy do nich m.in. kapustę ozdobną, rokitnika zwyczajnego oraz ostrokrzew i iglaki. Atrakcyjnie będą wyglądać również ozdobne pędy roślin. Mając te rośliny w ogródku, jego magia zostanie zachowana przez najbliższe zimne miesiące.

niebieska roza

Brak zaangażowania w pielęgnację ogrodu w zimie może prowadzić do przemarznięcia pędów krzewów i drzew, a także do uszkodzenia trwałych części bylin. Udajmy się zatem raz na jakiś czas i sprawdźmy w jakieś sytuacji znajduje się nasz ogród. Dobra opieka z pewnością zaowocuje pięknym i kolorowym ogrodem wiosną.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
nawadnianie
Traktorek ogrodowy – na co zwrócić uwagę?

Postawmy sprawę jasno – nie każdy lubi kosić trawę. Dla większości jest to przykry obowiązek, a mając na uwadze fakt,...

Zamknij