nav-left cat-right
cat-right

Traktorek ogrodowy – na co zwrócić uwagę?

Traktorek ogrodowy – na co zwrócić uwagę?


Postawmy sprawę jasno – nie każdy lubi kosić trawę. Dla większości jest to przykry obowiązek, a mając na uwadze fakt, że trawnik jest zazwyczaj wizytówką naszego domostwa, jego pielęgnacja może czasem przyprawić o ból głowy. Dlatego też szukamy rozwiązań maksymalnie wygodnych. I choć nie każdego stać na wynajęcie kogoś, kto zajmie się ogrodem, to już pomysł kupna ogrodowego traktorka, który będzie nas radośnie woził po ogrodzie, strzygąc jednocześnie trawnik może niejednemu przypaść do gustu.

Traktorek ogrodowy to praktyczne i wygodne narzędzie

By jednak nie marnować czasu tych, którzy mają mniejsze ogrody jasno stwierdźmy już na wstępie – jeśli powierzchnia koszenia nie przekracza 800 metrów kwadratowych to inwestycja w model dobrej, spalinowej kosiarki ze wspomaganiem powinien wystarczyć.
Traktorki dobrze sprawdzają się na dużych powierzchniach. Planując zakup takowego musimy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  1. Moc silnika – najlepiej, by nasz koszący pojazd miał co najmniej 20 koni mechanicznych i był wyposażony w dwa cylindry. Poprawi to kulturę pracy silnika i pozwoli to uniknąć boksowania kół podczas podjazdu na zbocze; przy okazji słabszych silników możemy na nie nawet nie podjechać.
  2. Napęd – najlepiej, jeśli nasza maszyna jest napędzana na obie osie. Kiedy jednak teren, który kosimy jest płaski, wtedy napęd jednoosiowy spokojnie wystarczy.
  3. Koła – znów dużą rolę odgrywa tutaj nachylenie terenu, po jakim będziemy się poruszać. Warto zadbać, by bieżnik nie był zbyt agresywny dla podłoża. Ten źle dobrany może sprawić, że po koszeniu ogród będzie wyglądał gorzej, niż przed.
  4. Ostrza – przy dużym pofałdowaniu terenu powinniśmy się zaopatrzyć w jak najmniejsze. Jeśli zależy nam na estetycznym wyglądzie trawnika, szerokie ostrza mogą zostawić sporo niedokładności, z którymi później i tak będziemy musieli sobie poradzić ręcznie

Planując zakup takiego urządzenia często zastanawiamy się nad wyborem traktorka używanego. Doświadczeni ogrodnicy stanowczo jednak odrzucają takie rozwiązania. Przed dokonaniem wyboru warto rozejrzeć się, tak w internecie (szeroki wybór na przykład w sklepie internetowym Leroy Merlin) jak i dobrych sklepach z mechaniką ogrodową.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
ochrona roślin
Jak używać środków chroniących rośliny?

Nasze rośliny, choćbyśmy nie wiadomo jak o nie dbali, czasem zostają zaatakowane przez różnego rodzaju choroby lub insekty. Jesteśmy wtedy...

Zamknij