nav-left cat-right
cat-right

Wybieramy glebogryzarkę

Wybieramy glebogryzarkę


W celu dobrego wyrównania, zruszenia i spulchniania gleby nie musimy już spędzać długich godzin ze szpadlem w ręku. Zamiast tego możemy zakupić glebogryzarkę, która przy naszej asyście sama wykona za nas tę czarną robotę. Glebogryzarka pomoże nam w walce z chwastami czy wymieszać nawóz z glebą czy rozdrobnić co większe grudy po orce. W połączeniu z szeregiem dodatków łatwo stworzymy z niej narzędzie wielofunkcyjne. Na co zwracać uwagę przy kupnie glebogryzarki? Oto garść podstawowych informacji.


Najważniejsze przy wyborze glebogryzarki jest ustalenie jej przeznaczenia. Jeśli dysponujemy niewielkim ogrodem, wybierzmy urządzenie o małej mocy, które będzie świetnym sojusznikiem w walce z trudnym terenem. Jednakże jeśli nasz ogród nie należy do małych, a pracy przy nim jest sporo, warto zainwestować w porządny sprzęt o pokaźnej mocy i dobrym napędzie.

Szerokość części roboczej

Im większa szerokość, tym szybciej postępuje praca, ale i większa moc silnika jest potrzebna, by glebogryzarka dobrze radziła sobie z glebą. Zresztą mniejsza szerokość robocza może być wskazana przy bardziej precyzyjnych pracach, na mniejszych obszarach. Dodatkowo mniejsze urządzenia łatwiej się transportuje.

Moc silnika

Na mocy silnika nie warto oszczędzać, bo właśnie od niego zależy wydajność i efektywność robót. Jednakże za mocą idą także większa cena zakupu i większy koszt eksploatacji.

Napęd

Wbrew pozorom jest to bardza ważna sprawa w przypadku. Musimy być świadomi, że jeśli glebogryzarka nie posiada niezależnego systemu napędowego, to praca z nią – oczywiście w zależności od przyjętego rozwiązania – może być uciążliwa, wówczas bowiem nasze dłonie przejmują wibracje, jakie generuje urządzenie. W przypadku trudnych gleb niektórych glebogryzarek nie sposób opanować. Z tego powodu kupujmy jedynie urządzenia sprawdzonych firm w sprawdzonych sklepach.

Wielozadaniowość

Jeśli dysponujemy większym ogrodem, a zakres na nim prac jest szeroki, warto zainwestować w urządzenie wielofunkcyjne, które dzięki dodatkom w swojej pracy potrafi spełniać rolę: pługa śnieżnego, zamiatarki, obsypnika czy kosiarki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
podkaszarka elektryczna
Podkaszarka do ogrodu

Kosiarki do traw to urządzenia niezbędne w każdym ogrodzie, ale mają też swoje ograniczenia, z którymi należy sobie jakoś poradzić....

Zamknij