nav-left cat-right
cat-right

Podkaszarka do ogrodu

Podkaszarka do ogrodu


Kosiarki do traw to urządzenia niezbędne w każdym ogrodzie, ale mają też swoje ograniczenia, z którymi należy sobie jakoś poradzić. Problemy pojawiają się przy koszeniu trudniej dostępnych miejsc, do których nie dotrzemy kosiarką.  W takich sytuacjach rozsądnym wyjściem jest podkaszarka.

Jeśli pragniemy skosić niewielkie połacie trawnika, z którymi nie poradziła sobie kosiarka, np. tuż pod płotem, wokół drzew, czy trudno dostępne zakamarki najlepszym urządzeniem do tego będzie podkaszarka. Dobra podkaszarka oszczędzi nam sporo czasu i nerwów, dzięki czemu koszenie będzie o wiele bardziej przyjemne. Nadaje się ona do każdej rzeźby terenu, dzięki czemu bez problemu ujarzmimy ogrodowe chwasty i inną niechcianą zieleń.

Jaką wybrać podkaszarkę?

Jeśli dysponujemy ogrodem o nie dużej powierzchni i potrzebujemy przyciąć niewielkie fragmenty trawnika, najlepsza do tego celu będzie podkaszarka elektryczna. Główną zaletą takiego rozwiązania jest silnik o niedużej mocy, który – w przeciwieństwie do podkaszarek spalinowych jest łatwiejszy w obsłudze i nie wymaga wiele konserwacji. Poza tym podkaszarki elektryczne są tanie i świetnie się sprawdzą w roli pomocniczej.

Sieć czy akumulator?

Wyróżniamy dwa główne typy podkaszarek elektrycznych: sieciową i akumulatorową. Pierwszy rodzaj wymaga stałego podłączenia do sieci elektrycznej, co wymusza stosowanie przedłużacza. Jeśli posiadamy ogród niewielki o niezbyt skomplikowanej geometrii, śmiało możemy się zdecydować na kupno tego urządzenia, za czym przemawia niska cena i niezawodność.
Z kolei podkaszarki akumulatorowe nadają się wszędzie tam, gdzie trudno o źródło prądu. Obecnie stosowane akumulatory litowo-jonowe cechuje niezła pojemność, niewielka waga i brak efektu pamięci, przez co akumulator można ładować w każdym momencie bez potrzeby oczekiwania na to, aż się do końca wyładuje.

Kupując podkaszarkę warto też wybrać taką, która posiada regulowaną głowicę, co pozwala kosić trawę w pozycji poziomej, np. pod ławką. Innym ciekawym dodatkiem jest specjalny kabłąk dystansowy, który pomoże nam wygodniej podcinać trawnik w bliskiej odległości od muru.

 

 

 

zdjęcie:  The_Doodler, licencja CC BY-SA 2.0

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
myjka wysokociśnieniowa
Niech stanie się czystość

Jeśli nie lubisz wizyt w myjni, posiadasz wiele pojazdów (również tych dwukołowych), a także mebli ogrodowych, których ręczne mycie nie...

Zamknij