nav-left cat-right
cat-right

Niech stanie się czystość

Niech stanie się czystość


Jeśli nie lubisz wizyt w myjni, posiadasz wiele pojazdów (również tych dwukołowych), a także mebli ogrodowych, których ręczne mycie nie należy do najprzyjemniejszych, wówczas warto zainteresować myjkami ciśnieniowymi. Urządzenia te sprawią, że mycie stanie się przyjemnością.

Pokutuje u wielu ludzi myślenie, że myjka wysokociśnieniowa nadaje się jedynie do mycia aut. Nie jest to prawdą, gdyż przy pomocy tego urządzenia możemy umyć niemal wszystko w naszym ogrodzie czy warsztacie: od mebli i urządzeń ogrodowych, po bramy, elewacje czy werandy.

Podstawowym kryterium doboru odpowiedniej myjki jest skala zastosowania. Im częściej i większe powierzchnie myjemy, tym mocniejszą myjkę nam potrzeba. Amatorskie czyli doraźne zastosowanie cechuje myjki o ciśnieniu ok 100-140 Barów. Mocniejsze myjki gwarantują oczywiście bardziej wydajną pracę, ale również większe zużycie wody liczone w setkach litrów na godzinę.

Na ten podział nakłada się drugi – rodzaj silnika. Wśród amatorskich rozwiązań dominują silniki elektryczne zasilane z domowej sieci elektrycznej. Urządzenia bardziej profesjonalne najczęściej bazują na mocniejszych silnikach spalinowych, ale i zdarzają się tu konstrukcje oparte o silniki elektryczne zasilane prądem trójfazowym. Istnieją też myjki hybrydowe, które zasilane są z wbudowanych akumulatorów, dzięki czemu urządzenie można używać wszędzie tam, gdzie brakuje dostępu do prądu – np. na działce.

Przy wyborze myjki – zwłaszcza tej do zastosowań domowych – należałoby by zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje urządzenia. Sporym udogodnieniem jest możliwość mycia z detergentem, co pozwala ujarzmić nawet najbrudniejsze powierzchnie. Kolejnym sporym udogodnieniem jest wbudowany podgrzewacz wody (w amatorskich zastosowań można spotkać podgrzewanie do 40 stopni Celsjusza, co wystarcza w większości przypadków).

Na koniec warto wspomnieć o różnego rodzaju przydatnych akcesoriach dołączonych do urządzenia, choćby zestaw funkcyjnych końcówek czy filtr do wody, przedłużający żywotność myjki. Wszelkiego rodzaju myjki i akcesoria znajdziemy tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
meble w ogrodzie
Meble ogrodowe – jakiemu materiałowi zaufać?

Ogród bez odpowiednich mebli, jak krzesła, leżaki, stoliki czy parasole byłby miejscem mało funkcjonalnym. To właśnie meble pozwalają na komfortowe...

Zamknij