nav-left cat-right
cat-right

Wiklina w ogrodzie

Wiklina w ogrodzie


Meble są nieodłącznym elementem każdego ogrodu. Dzięki nim możemy w spokoju odpocząć, ciesząc się towarzystwem przyrody, poopalać się, zjeść śniadanie oraz przyjąć gości. Aby nasz ogródek prezentował się elegancko i ładnie, warto postawić na meble wiklinowe.

Oczywiście ogromną popularnością, w dalszym ciągu cieszą się meble z tworzyw sztucznych, szczególnie z plastiku. Są one przede wszystkim tanie i bardzo łatwe w utrzymaniu. Nie niszczą się szybko, nie starzeją, by je wyczyścić wystarczy wilgotna szmatka. Mają jedną wadę – są mało stylowe. Idealną alternatywą dla plastikowych krzesełek i stolików są meble z materiałów naturalnych. Bardzo popularne jest drewno, także to bardziej egzotyczne, ale coraz częściej sięgamy również po wiklinę.

Meble wiklinowe najczęściej wybieramy do zimowego ogrodu, na balkon, taras lub zadaszoną werandę. Wiklina dodaje takiego specyficznego, swojskiego klimatu. Meble mogą być w najróżniejszych stylach, zarówno bardziej klasyczne i eleganckie, jak również nowoczesne i ekstrawaganckie. Wybór zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań, a także od stylu samego ogrodu, czy tarasu. Z wikliny dostępne są właściwie wszystkie potrzebne nam do porządnego wypoczynku w ogrodzie meble. Mamy krzesła, fotele bujane, stoliki, sofy, ławki, szezlongi i wiele innych. To, na co się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb i wymagań. Warto dobrać także wiklinowe kosze, pojemniki i specjalne stoliki na gazety, które dopełnią wystroju i oczywiście pomogą nam zorganizować przestrzeń. Niektórzy mogą narzekać, że takie wiklinowe siedziska są dość twarde i przez to mało wygodne. Na to jest oczywiście rada – dopasowane, miękkie poduszki.

wiklinowy fotel

Niestety meble wiklinowe nie są już tak łatwe w utrzymaniu jak plastiki. Musimy zadbać o to, by nie zamakały nadmiernie, gdyż wiklina chłonie łatwo wilgoć i przez to się niszczy. Takie meble musimy ustawić na suchym, twardym podłożu. Dzięki temu będą trwałe i stabilne. Nie stawiajmy ich bezpośrednio na ziemi, bo także w ten sposób mogą ulec zawilgoceniu. Jeśli jednak zadbamy o to, by nasze wiklinowe mebelki nie były narażone na deszcz i inne „wilgotne sytuacje”, z pewnością będą nam długo służyły.

Wiklina to bardzo wdzięczny, swojski i zarazem elegancki pomysł na meble ogrodowe. Wpiszą się one idealnie w każdy ogrodowy krajobraz, tworząc spójną całość. A my będziemy mogli sobie wygodnie odpoczywać w otoczeniu bliskiej nam natury.

kosz wiklinowy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Własny ogród na wczasach?

Wymarzone wakacje nie muszą kojarzyć się z drogim lotem w daleki kraje. Nie wszyscy przecież lubią wypoczynek w formie całodniowego...

Zamknij