nav-left cat-right
cat-right

W Leroy Merlin kupimy idealnego grilla do naszego ogrodu

W Leroy Merlin kupimy idealnego grilla do naszego ogrodu


Grillowanie ma to do siebie, że można na nich przyrządzić jedzenie nawet dla najbardziej wybrednych – mięsa, ryby, warzywa i owoce. w naszym ogrodzie nie może zabraknąć więc grilla, na którym będziemy mogli przyrządzać te potrawy.

Na rynku dostępne są grille węglowe, elektryczne i gazowe, składane i stacjonarne. Wpływ na decyzję o kupnie konkretnego modelu powinno mieć to dla ilu osób planujemy zazwyczaj przyrządzać potrawy z grilla, jak często będziemy go używać, gdzie będziemy grillować oraz najważniejsze – ile pieniędzy jesteśmy w stanie na niego przeznaczyć.

Najdroższym i zarazem najtrwalszym rozwiązaniem jest kupno do naszego ogrodu grilla betonowego, który na stałe wpisze się otoczenie. Grill stacjonarny wprowadza do ogrodu dużo klimatu, jest bardzo ciekawym rozwiązaniem estetycznym. Ze względu na jego pokaźne rozmiary polecany jest raczej do dużych ogrodów, w których nie będzie ograniczał przestrzeni użytkowej. Jest bardzo wygodny w użytkowaniu, a duży ruszt zapewnia jednoczesne grillowanie potraw dla wielu osób. Gotowe grille betonowe możemy kupić w sklepie Leroy Merlin lub po prostu zbudować samemu.

grill

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są tradycyjne grille węglowe – aluminiowe lub metalowe. Są dostępne w przeróżnych opcjach – okrągłe, prostokątne, na kółkach, z bocznymi półkami i pokrywami. Ceny grilli węglowych wahają się od kilkunastu do kilkuset złotych. Od nas zależy na co się zdecydujemy. Grill za kilkanaście złotych najpewniej zaraz po rozłożeniu będzie się bujał na nóżkach i przy bardzo ostrożnym użytkowaniu wytrzyma co najwyżej sezon. Jeżeli zainwestujemy w dobrego grilla o którego będziemy odpowiednio dbać, to na pewno będzie nam służył przez dobrych parę lat.

Dla osób które nie mają ochoty rozpalać grilla węglowego i nasiąkać dymem, dobrym rozwiązaniem jest zakup grilla elektrycznego lub gazowego. Szybko się rozpalają, możemy ustawiać na nich temperaturę, są także o wiele czystsze od grilli węglowych. Mają jednak duże gabaryty, więc ciężko będzie je spakować do samochodu osobowego i zabrać ze sobą na wycieczkę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
sciezka
Ścieżki w ogrodzie – na co się zdecydować?

Ścieżki i alejki mają nie tylko ułatwiać nam poruszanie się po ogrodzie, ale powinny równie dobrze się prezentować i pasować...

Zamknij