nav-left cat-right
cat-right

Usiądź wygodnie we własnym ogrodzie

Usiądź wygodnie we własnym ogrodzie


Padasz z nóg, trawa skoszona, nowe piękne kwiaty zasadzone, więc nadeszła wymarzona chwila odpoczynku. Tylko na czym i przy czym usiąść? Rołożenie pikniku nie sprawdza się w każdej sytuacji, a i gości nie wypada przyjmować na barbecue na stojąco. Najlepiej na wygodnym krześle ogrodowym przy odpowiednim stoliku. A jeżeli jeszcze nie widzisz tego podstawowego zestawu w swoim ogrodzie to obowiązkowo wybierz się na zakupy. Najbardziej praktyczny materiał, wytrzymały na długie lata, ale jednocześnie nie zbyt drogi to krzesła z technorattanu wprowadzają śródziemnomorski klimat. Są odporne na warunki atmosferyczne. Troska o nie ogranicza się tylko do oczyszczenia przeznaczonymi do tego środkami. Nadają się na zadaszone tarasy lub ogrody zimowe, ale są też doskonałą ozdobą ogrodów tradycyjnych.

Meble i krzesła stalowe trochę nadają nostalgiczny klimat dawnych czasów. Jeżeli pojawią się miejsca zardzewiałe to należy je lekko zeszlifować papierem ściernym i zabezpieczyć warstwą lakieru. Bardzo trwałe, ocynkowane i malowane proszkowo wystarczą na długie lata. Aluminiowe są często łączone z drewnem, plastikiem czy płótnem. Nie wymagają żadnej specjalnej konserwacji i szczególnie trwałe oraz odporne na rdze. Krzesła aluminiowe są lekkie i można je przenosić z miejsca na miejsce bez żadnego problemu.Popularne meble z tworzyw sztucznych dostępne w wielu kolorach i kształtach. Wystarczy je tylko przetrzeć wilgotną szmatką.

Zasadniczo bardzo trwałe, aby zmienić ich wygląd wystarczy położyć na nie wielobarwne poduszki, które poprawiają jakość siedzenia.Ostatnim przykładem są meble z drewna twardego. Klasyczny styl, który pasuje do każdego ogrodu. Twarde drewno drzew egzotycznych, jak teak czy eukaliptus są bardzo odporne na warunki pogodowe. Tu trwałość wyższa, niż w przypadku mebli z tworzyw sztucznych
Z tego typu wiedzą możesz z pewnością wybrać się po wygodne meble i krzesła ogrodowe, aby chwile relaksu kojarzyły ci się tylko z wygodą i dobrym samopoczuciem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
ogród
Grill stacjonarny czy przenośny?

Pogoda sprzyja spędzaniu czasu w ogrodzie i grillowaniu. Chyba większości z nas odpowiada taka forma spędzania wieczorów. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi...

Zamknij