nav-left cat-right
cat-right

Grill stacjonarny czy przenośny?

Grill stacjonarny czy przenośny?


Pogoda sprzyja spędzaniu czasu w ogrodzie i grillowaniu. Chyba większości z nas odpowiada taka forma spędzania wieczorów. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu lub działki, to prędzej czy później decydujemy się na zakup grilla.

Mogłoby się wydawać że każdy grill jest taki sam. W końcu chodzi o to aby przyrządzić na nim pyszne potrawy. Na rynku dostępne są grille węglowe, elektryczne i gazowe, składane i stacjonarne. Na zakup grilla ma zazwyczaj wpływ wiele czynników. Zazwyczaj są to pieniądze – jeżeli nie jesteśmy w stanie wyłożyć większej gotówki, to najczęściej decydujemy się na tradycyjne grille składane. Dla wielbicieli grillowania na dłuższą metę jest to rozwiązanie dosyć męczące. Dlatego coraz częściej w naszych ogrodach pojawiają się murowane grille stacjonarne, które możemy kupić w każdy supermarkecie lub wykonać samodzielnie.

Grille przenośne świetnie sprawdzają się jeżeli grillujemy poza domem. Możemy spakować go do pudelka, wrzucić do bagażnika i zabrać ze sobą nad wodę lub do parku. Nie ma także żadnych przeciwskazań do posiadania dwóch grilli – stacjonarnego oraz przenośnego. Ten drugi można kupić już za kilkanaście złotych, więcej nie będzie to wielkie uszczuplenie dla naszego budżetu.

Jeżeli zdecydujemy się jednak na grilla stacjonarnego, to powinniśmy dobrze przemyśleć miejsce w którym go postawimy. Trzeba liczyć się z tym, że zostanie on tam na długie lata. Zaletą grilla stacjonarnego jest bez wątpienia jego trwałość, wielkość paleniska oraz możliwość ciekawego wkomponowania go w ogrodową architekturę. Przy takich grillach można zrobić specjalny kącik do biesiadowania, razem ze stołami i krzesłami. Należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: grill nie powinien znajdować się pobliżu gałęzi drzew, trzeba także liczyć się z unoszącym się z niego dymem. Nie powinien utrudniać życia nam ani naszym sąsiadom. Ze względu na to, że grill będzie stał w ogrodzie cały rok, niezwykle ważne są materiały z których jest wykonany.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
ławka
Meble do ogrodu angielskiego

Ogród angielski charakteryzuje się bardzo sentymentalnym krajobrazem, wypełnionym ciekami wodnymi, pergolami kolorowych kwiatów, krętymi ścieżkami. Stylizuje się go na romantyczny...

Zamknij