nav-left cat-right
cat-right

Meble do ogrodu angielskiego

Meble do ogrodu angielskiego


Ogród angielski charakteryzuje się bardzo sentymentalnym krajobrazem, wypełnionym ciekami wodnymi, pergolami kolorowych kwiatów, krętymi ścieżkami. Stylizuje się go na romantyczny i tajemniczy zakątek, gdzie każda zakochana para znajdzie dla siebie kącik, żeby porozmawiać i skraść całusa drugiej połówce.

Ogród w stylu angielskim próbuje naśladować naturę, dlatego nie wszystko w nim musi być idealnie uporządkowane. Jedynie trawnik – centralna część ogrodu – powinien być perfekcyjnie przystrzyżony i wystawiony na ekspozycję. Natomiast inne zakątki mogą być nieco ukryte. I tutaj swoje zadanie mają meble, które mogą być niejako ukryte. Bardzo efektowne są porośnięte bluszczem lub innymi bylinami altany. Także mury budynków mogą być zakryte pnączami. Styl angielski bardzo lubi wszelkie rzeźby, które przypominają antyk oraz ruinki. Bardzo mile widziane są mostki i kładki na oczkach i ciekach wodnych. Aby podziwiać te wszystkie wspaniałości warto przysiąść, by w spokoju nasycić oczy pięknem. Ławki ogrodowe najczęściej ukrywa się w zarośniętych częściach ogrodu, aby można było odpocząć w cieniu drzewa, krzewu lub pnączy. Bardzo romantyczne są wysokopienne róże.

Taras czy altana są doskonałym miejscem na stolik i krzesła. Oczywiście, nie mogą to być takie plastikowe i tandetne meble. Klasyczne, białe, wykonane z metalu i delikatnie zdobione, na przykład ażurowymi lub roślinnymi motywami – idealne do tego typu miejsca. Nikt nie lubi siadać na twardym i zimnym siedzeniu, więc krzesła można wyposażyć w poduszki. Jeżeli kogoś nadal nie przekonują metalowe meble, może zaopatrzyć się w meble wiklinowe. Prezentują się bardzo dobrze i są wygodne, ale mniej trwałe niż metalowe. Wiklina nie jest odporna na wilgoć, więc takie meble trzeba przechowywać pod zadaszeniem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
ogród
Ogrody wertykalne

Wykorzystując tylko jedną, kluczową tu cechę niektórych roślin, Patric Blanc, stworzył pierwszy, wertykalny ogród. Chodzi tu oczywiście o fakt, iż...

Zamknij