nav-left cat-right
cat-right

Urządzenia wysokociśnieniowe

Urządzenia wysokociśnieniowe


Urządzenia wysokociśnieniowe już od długiego czasu goszczą na rynku i robią furorę poprzez swoją praktyczność. Myjki Karcher mają bardzo duże zastosowanie. Ich praca polega na tym, że podłącza się do nich wąż z wodą, a te poddają strumień wody wysokiemu ciśnieniu, dzięki czemu uzyskujemy silny i intensywny strumień. Woda padająca na dany obiekt pod wysokim ciśnieniem, jest w stanie wyczyścić nawet najbardziej wpojone w powierzchnie zabrudzenia.

Za pomocą myjki ciśnieniowej można więc nie tylko umyć samochód, ale również prać tapicerkę i dywany. Może ona posłużyć do wyczyszczenia płytek na tarasie czy chodniku. Wiele osób wykorzystuje myjki ciśnieniowe do czyszczenia drewnianej szalówki, gdy chce ją odnowić i odmalować. Bardzo wysokie ciśnienie bowiem jest w stanie usunąć z drewna starą warstwę lakieru. Myjkę ciśnieniową można dostać w każdym markecie budowlanym – zobacz.

W korpusie myjki ciśnieniowej znajduje się pompa, która wytwarza ciśnienie. Woda pod wyższym ciśnieniem doprowadzana jest do pistoletu natryskowego poprzez przewód wysokociśnieniowy. Do pistoletu możemy podłączać końcówki o różnym kształcie, w zależności od pracy jaką wykonujemy. Mamy więc specjalne szczotki obrotowe, gąbki, czy też zwyczajne lance natryskowe. Wiele urządzeń, przy użyciu dodatkowego filtra i węża może pobierać wodę ze zbiorników takich jak jezioro czy staw.

Mamy więc możliwość wykorzystania wody deszczowej. Nigdy jednak nie używajmy wody brudnej, z błotem lub piachem, ponieważ dojdzie do zapchania filtra albo nawet do uszkodzenia pompy. Zasysanie wody do zbiornika o bardzo małej pojemności odbywa się niezwykle szybko, tak samo jak szybko się ta woda zużywa. Trzeba więc pamiętać o częstym i krótkim napełnianiu. Zanim kupimy nową myjkę, zastanówmy się do czego będziemy jej używać. Rynek oferuje nam bowiem dwa rodzaje urządzeń – profesjonalne i do stosowania domowego. Te pierwsze wytwarzają bardzo wysokie ciśnienie, które niektóre urządzenia może zniszczyć. Jest też o wiele droższa, ale można jej używać przez długi czas bez przerwy. Myjka domowa musi być używana dość krótko, ma też niższe ciśnienie wody.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Oświetlenie ogrodu

Przy projektowaniu swojego ogrodu rzadko myślimy o tym, jak go oświetlić – ta konieczność pojawia się już w takcie jego...

Zamknij