nav-left cat-right
cat-right

Twój iglak brązowieje?

Twój iglak brązowieje?


Piękne rośliny to zadbane rośliny. Co jednak w sytuacji, gdy nasze drzewka, a dokładnie iglaki brązowieją? Niestety wówczas ogród traci swój blask, a my już przeliczamy pieniądze poświęcone na kolejne sadzonki?

Czy istnieje sposób na iglaki, które brązowieją? Wreszcie co wpływa na złą kondycję naszych drzewek?

Rośliny iglaste, podobnie jak pnącza na pergolach, teoretycznie uchodzą w ogrodnictwie za rośliny niespecjalnie wymagające. Można je posadzić w różnych miejscach naszej działki, bez obaw, że  drzewko się nie przyjmie. Niestety czasem zdarza się tak, że pojedyncze gałązki i ich igły brązowieją. Co powoduje taki stan rośliny?

Powodów jest kilka. Najpowszechniejszym z nich jest chłód. Niektóre iglaki przyjmują taki ocień na jesień i zimę, po ich upływie wracają jednak do swojego poprzedniego stanu. Nie musimy mieć zatem żadnych poważniejszych obaw.

Innym powodem brązowienia drzewka może być mróz. Niektóre odmiany nie są specjalnie odporne na zimno. Lepiej zatem wcześniej, najlepiej już podczas zakupu dowiedzieć się, czy drzewko np. nie wymaga okrycia specjalnymi materiałami przy znacznym spadku temperatury.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na słaba jakość igieł jest susza. Długotrwały brak wody wpływa źle na wiele roślin, nic zatem dziwnego, że i iglaki niespecjalnie odnajdują się w takim środowisku.

Iglaki najwięcej wody potrzebują w okresie wiosny oraz jesieni.

Pozostałe czynniki powodujące brązowienie igieł to:

  • Wyraźny brak minerałów-w tym najczęściej magnezu,
  • Niszczenie drzewka przez zwierzęta domowe.
  • O iglaki nie trzeba wcale specjalnie dbać, trzeba jednak wiedzieć co lubią, czego potrzebują i co im szkodzi. Wystarczy zaledwie kilka informacji, by móc zapewnić swoim roślinom taką ochronę jakiej rzeczywiście potrzebują.

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
lampa ogrodowa
Lampy solarne – internauci wyrażają swą opinię

Są coraz bardziej popularne, bo i ładne i efektywne i proste w obsłudze, w instalacji. Oświetlenie solarne to spory krok...

Zamknij