nav-left cat-right
cat-right

Trampolina – sposób na dobrą zabawę

Trampolina – sposób na dobrą zabawę


Sezon zabaw na świeżym powietrzu w pełni. Jeśli chcemy jeszcze bardziej urozmaicić dzieciom zabawy w ogrodzie, może warto zainwestować w kupno trampoliny? Z pewnością byłaby to nie lada atrakcja dla maluchów. Na co patrzyć przy kupnie, aby zapewnić dzieciom nie tylko frajdę, ale i bezpieczeństwo?

Wielkość i obciążenie

Kupując trampolinę na początku ważna będzie dla nas sama jej wielkość, a więc zarówno średnica użytkowa, jak i wysokość siatki. Oczywiście, im trampolina większa, tym większa przestrzeń do zabawy. Jakkolwiek, miejmy na uwadze również miejsce, gdzie planujemy umieścić sprzęt. Większe trampoliny mogą nie zmieścić się do małych ogródków. Drugą sprawą jest dopuszczalne obciążenie, jeśli na trampolinie ma się bawić większa ilość dzieci, wybierzmy odpowiednią większy przyrząd.

Siatka

Trzecią sprawą jest rodzaj i wysokość siatki. Może być ona wewnętrzna, umieszczona w obrębie trampoliny, lub zewnętrzna usadowiona na bocznym jej stelażu. Wewnętrzna siatka jest bardziej bezpieczna, ponieważ dzieci nie mają możliwości kontaktu ani ze stelażem ani ze sprężynami trampoliny. Trampoliny bez siatki nadają się tylko dla zaawansowanym użytkowników i nie absolutnie nie zaleca się takiego rozwiązania do dziecięcych zabaw.

Konstrukcja

Warto też zwrócić uwagę na konstrukcję trampoliny, czy wykonana jest z solidnych materiałów. Nogi trampoliny powinny być połączone ze sobą i stanowić stabilną podparcie dla całego przyrządu. Stabilność poprawia również całkowita waga trampoliny – przez to jest mniej podatna na wychylenia.

Cenne dodatki

Dobra trampolina powinna posiadać nie tylko dobrą drabinkę oraz zamek w siatce, pozwalający zamknąć wejście, ale również, ze względów bezpieczeństwa cechować się powinna niezbędnymi osłonkami na metalowych połączeniach i sprężynach – wszędzie tam, gdzie nasze dziecko mogłoby się uderzyć.

Kupując trampolinę, warto sięgnąć po produkt markowy, co zapewni nam jej trwałość, ale także będziemy pewni, że w razie czego, będą dostępne części zamienne oraz licencjonowany serwis. Trampoliny są dosyć wytrzymałe, nawet te słabszej jakości wytrzymają lata. Dlatego dokonując wyboru, miejmy świadomość, że wybieramy na lata, wówczas łatwiej nam będzie dołożyć trochę środków, by kupić produkt o lepszych parametrach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
piaskownica w ogrodzie
Piaskownica idealna do ogrodu

Ogród to idealne miejsce do zabawy dla naszych pociech. Ale tanim kosztem możemy je jeszcze bardziej uatrakcyjnić. Posłuży nam do...

Zamknij