nav-left cat-right
cat-right

Piaskownica idealna do ogrodu

Piaskownica idealna do ogrodu


Ogród to idealne miejsce do zabawy dla naszych pociech. Ale tanim kosztem możemy je jeszcze bardziej uatrakcyjnić. Posłuży nam do tego piaskownica, dzięki której dzieci zajmą się zabawą w piasku, a my będziemy mieć trochę spokoju.

Miejsce

Na początku musimy znaleźć odpowiednie miejsce. Najważniejsze w tym wypadku jest, by piaskownica nie znajdowała się na mocno nasłonecznionym miejscu – najlepiej, by nieustannie była w cieniu. Niezbyt dobrym rozwiązaniem jest też lokalizacja piaskownicy bezpośrednio pod drzewem – wówczas bowiem do piaskownicy dostanie się sporo opadających liści lub owoców, a także różnej maści robactwo. Oczywiście miejsce musi być na tyle widoczne, abyśmy łatwo mogli sprawować pieczę nad podopiecznymi.

Jak wybrać odpowiednią piaskownicę?

Na rynku znajdziemy pełen wybór rozmaitych piaskownic, jaką z nich wybrać? Oto kilka porad:
materiał. Tu oczywiście króluje tradycyjne drewno. Jest estetyczne i naturalne, często umożliwia siedzenie na jej bokach, niestety może też trochę kosztować. Dlatego częściej wybiera się obecnie piaskownice z tworzywa sztucznego. Do jej zalet z pewnością należy zaliczyć niską cenę, łatwość jej przenoszenia oraz mycia. Kupując taką piaskownicę zadbajmy o to, by wykonana była z mocnego i solidnego materiału, ale również posiadała niezbędne atesty, świadczące o jej bezpieczeństwie.

Wielkość jest oczywiście kwestią dowolną – zależną od ilości posiadanych dzieci, dostępnego miejsca oraz dostępnych środków. Pamiętajmy też o tym, że duże dzieci potrzebują więcej miejsca na swoje zabawki ogrodowe.

Przykrycie jest bardzo istotną kwestią, a wręcz niezbędną. Każda piaskownica ogrodowa potrzebuje okrycia, co ochroni jej zawartość przed brudnym deszczem oraz kontaktem z rozmaitymi zwierzętami, a tym samym z ich odchodami.

Na koniec należy pamiętać o dostarczenie do piaskownicy odpowiedniego piasku. W sklepach znajdziemy specjalny, atestowany piasek, który jest predestynowany do tego typu zastosowań. Dzięki czemu możemy być pewni, że dziecko bawi się w bezpiecznym środowisku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
budynek gospodarczy
Jakie pokrycie na dach budynku gospodarczego?

Budynki gospodarcze jak różnego rodzaju komórki czy szopy mają cechować się głównie funkcjonalnością, a nie estetyką. Dlatego też rzadko się...

Zamknij