nav-left cat-right
cat-right

Traktorki-najlepszy wybór dla dużych trawników

Traktorki-najlepszy wybór dla dużych trawników


Duże przestrzenie trawiaste w naszym ogrodzie to nie lada wyzwanie. Wie o tym każdy, kto przeżył w takim ogrodzie chociaż jeden sezon wiosenno-letni.

Koszenie trawy w ogrodzie o powierzchni powyżej 1000 m/kw, może zmrozić krew w żyłach. Są jednak skuteczne sposoby na tego typu powierzchnie, dzięki którym szybko ciężka praca zamieni się w prawdziwą przyjemność.

Traktorki to idealny sprzęt do koszenia trawników o bardzo dużej powierzchni. Dzięki działaniu opartemu na mechanizmach tnących pozwalają w naprawdę krótkim czasie wystrzyc bardzo duże obszary.

Działanie traktorków ogrodowych uzależnione jest zazwyczaj od silnika spalinowego. Oczywiście jego moc dedykowana jest w zależności od danego urządzenia. Są traktorki o bardzo małych parametrach mocy oraz modele z bardzo szerokimi parametrami.

Bez względu jednak na moc oraz model traktorka ich obsługa jest bardzo prosta i wygodna. Cała czynność koszenia odbywa się w momencie, gdy my zasiadamy wygodnie na regulowanym siedzisku traktorka. Naszym głównym zadaniem jest natomiast po prostu sterowanie urządzeniem i kierowanie go w obrębie jeszcze nie skoszonej trawy.

Podczas zakupu traktorka szczególnie powinniśmy wciąć pod uwagę szerokość cięcia. Możliwości tych urządzeń potrafią bowiem przekraczać nawet 100 cm.

Co więcej jeśli nasz ogród charakteryzuje się nierówną powierzchnią, wybierzmy traktorek z napędem na cztery koła.

Tak jak w przypadku tradycyjnych kosiarek, tak i tutaj możemy wybrać urządzenie z koszem lub bez. Oczywiście opcja pierwsza jest dużo wygodniejsza. Nie musimy bowiem spędzać dodatkowych godzin na zagrabianiu ściętej trawy.

Z ciekawostek, warto wiedzieć, że traktorek do koszenia trawy możemy nie musi służyć nam tylko do jednej czynności. Zimą z jego pomocą możemy odśnieżyć podjazd, a jesienią zamieść liście. Wystarczy wybrać model, który można dostosowywać do danych potrzeb.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Na co zwrócić uwagę wytyczając ścieżki w ogrodzie

Aranżacja ogrodu wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Nie tylko projektujemy zieloną przestrzeń obmyślając miejsca na skalniak czy oczko wodne, ale...

Zamknij