nav-left cat-right
cat-right

Traktorek – kosi i odśnieża!

Traktorek – kosi i odśnieża!


Przy dużych powierzchniach pielęgnowanie trawnika przy pomocy zwykłej kosiarki spalinowej może być bardzo męczące i uciążliwe. Rozwiązaniem jest zakup traktorka, który nie tylko przyśpieszy, ale także uprzyjemni koszenie trawnika. Jest doskonałym rozwiązaniem na zimę, bowiem pomoże nam także odśnieżyć podwórko.

Zakup traktorka polecany jeszcze szczególnie posiadaczom trawników o powierzchni powyżej 1000 m2. Pojazdy te są bardzo łatwe w obsłudze, wygodne i przyjemne w użytkowaniu. Zdecydowanie zwiększa się także szybkość koszenia trawy, nawet przy ogrodach z dużą ilością drzew i krzewów.

Przy zakupie traktorka powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość naszego trawnika, ukształtowanie terenu oraz liczbę przeszkód które możemy napotykać na drodze – drzewa, krzewy, rabatki. Warto się także zastanowić czy traktor ma być wykorzystywany wyłącznie do koszenia trawy, czy też będziemy chcieli skorzystać z innych możliwości tych pojazdów. Niektóre traktorki mogą zostać przystosowane do wykonywania wielu innych prac w terenie – odśnieżania, transportowania z przyczepką a nawet zamiatania. Wszystkie te aspekty powinniśmy wziąć pod uwagę przede wyborem naszego nowego traktorka.

traktorek

 Podstawową kwestią jest wielkość trawnika. Jeżeli mamy do skoszenia bardzo duży obszar, to dobrze żeby nasz traktorek miał jak największą szerokość cięcia i dużą moc silnika. Na rynku dostępne są pojazdy u których szerokość cięcia przekracza nawet 110 cm. Przy dużych trawnika większa jest także ilość skoszonej trawy. Świetnym rozwiązaniem jest traktorek wyposażony w kosz. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni poświęcać czasu na grabienie trawy. Warto jednak zwrócić uwagę na pojemność kosza – im większy, tym rzadziej będziemy zmuszeni do postoju i opróżniania go. Niektóre maszyny posiadają także funkcję mulczowania, która polega na rozdrabnianiu skoszonej trawy. Dzięki temu w koszu zmieści się więcej, a my będziemy mieli gotowy nawóz organiczny. Tę funkcję możemy wykorzystywać jednak tylko przy regularnym koszeniu trawnika – urządzenie będzie miało problem z rozdrabnianiem duże ilości trawy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
trawnik
Jak pielęgnować trawnik po zimie?

O pielęgnacji naszego trawnika powinniśmy pamiętać już od wczesnej wiosny, kiedy stopnieje śnieg i darń rozmarznie. Jeżeli zależy nam aby...

Zamknij