nav-left cat-right
cat-right

Top 5 jesiennych kwiatów

Top 5 jesiennych kwiatów


Kończy się lato i wielkimi krokami nadchodzi jesień. Jest to czas, by zasadzić nowe, bardziej przyjazne tej porze roku rośliny. Zapoznajmy się z nimi już dziś. Przed Wami top 5 najpiękniejszych jesiennych kwiatów.

Pierwszymi z najpiękniejszych jesiennych kwiatów są wrzosy.
Wrzosy o różnych kolorach takich jak : biel, róż czy fiolet doskonale wpasują się w jesienny nastrój. Wrzosy mają takie właściwości, że nawet długo niepodlewane, jej gałązki będą się długo utrzymywać w pięknej okazałości.

 

Drugimi jesiennymi kwiatami są chryzantemy. Niektórym mogą kojarzyć się ze świętem Wszystkich Świętych, jednak nie tylko na cmentarzach są ozdobami. Mogą przyozdobić wejście do domu czy domowy taras. Kolorowe kulki pięknie będą wyglądały w większej ilości. Można zarówno łączyć kolory, jak i zestawić je w jednej barwie.

 

Kolejnymi roślinami, które pięknie zakwitną jesienią są aksamitki. Nie tylko nie wymagają wiele pielęgnacji, ale też są odporne na susze. Ich wygląd zachwyci i przyciągnie oko wielu z nas.

 

Pelargonie to kolejny nasz typ, jeśli chodzi o jesienne przyozdobienie ogrodu lub domowego balkonu. Pelargonia dostępna jest w wielu kolorach (nie tylko w znanym dla większości kolorze czerwieni). Podobnie jak chryzantemy nic nie stoi na przeszkodzie połączenia ich w jeden większy zestaw barw.

 

Ostatnim, numerem pięć, w naszym zestawieniu są kwiaty o ciekawej nazwie kocanki, nieśmiertelniki. Kwitną one od lipca do października. Najlepiej rosną na żyznych glebach. Ich intensywne kolory nadadzą uroku niejednemu miejscu  w ogródku.

 

Źródło zdjęć : www.swiatkwiatow.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Najdziwniejsze rośliny świata

Na świecie można spotkać rośliny różnego typu. Większość z nich jest przyjazna dla oka i można posadzić ją w ogródku....

Zamknij