nav-left cat-right
cat-right

Tańsze kosiarki poza sezonem

Tańsze kosiarki poza sezonem


Sezon może już nie ten i koszenie trawy nie wchodzi w grę – trzeba będzie poczekać do wiosny, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rozejrzeć się za kosiarką na przyszły sezon właśnie teraz. Jest ku temu jeden ważny powód – z pewnością będzie o kilka, kilkanaście procent taniej, niż, gdy na sprzęt polować będą wszyscy spóźnialscy, gdy okaże się, że trawnik nie wygląda za dobrze.

Kosiarkę musimy dopasować, nie inaczej, jak pod siebie. To od naszych potrzeb zależy, czy w sklepie skierujemy się do działu kosiarki spalinowe, czy może elektryczne. Na początku musimy ocenić, jakiej wielkości jest nasz trawnik. Jeśli to tylko skrawek zieleni w przydomowym ogródku, a nie kilka hektarów w ogrodzie z oczkami wodnymi, fontannami i kominkiem, w zupełności wystarczy nam kosiarka elektryczna. Będzie to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale też ciche, co jest ważne zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z nietolerancyjnymi sąsiadami. Przy powierzchni powyżej 100 m2 lepiej zdecydować się na kosiarkę spalinową. O tym, jaką kosiarkę wybrać decyduje też ukształtowanie terenu. Jeśli przeszkadzają nam na przykład rosnące krzewy i doniczki, to manewrowanie „spalinówką” może nie być łatwe.

Z punktu widzenia koszącego ważne jest również zainteresowanie się tym, co się dzieje ze skoszoną trawą. Są kosiarki, które posiadają na nią specjalne zbiorniki, a są takie, które rozrzucają skoszoną trawę gdzie się tylko da. W drugim przypadku czeka nas więc jeszcze kilka godzin grabienia. I jeszcze bardzo ważna rzecz – częstotliwość koszenia. Jeśli robimy to dość rzadko może okazać się, że w zupełności wystarczy nad podkaszarka – będzie tańszym rozwiązaniem od kosiarki.

Czasem jednak kosiarki ręczne nie wystarczają, zwłaszcza, jeśli mówimy o naprawdę dużych powierzchniach. Wtedy trzeba będzie zaopatrzyć się już w kosiarkę samojezdną, czyli traktorek – musimy się jednak liczyć z tym, że to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

Każda kosiarka, niezależnie od tego ile kosztuje i na jakie powierzchnie najlepiej się nadaje, to sprzęt, o który trzeba dbać. Obowiązkowe jest jej każdorazowe czyszczenie i dbanie, aby nie zabrakło w niej oleju, w przypadku spalinowej, a także, żeby przechowywać ją w odpowiednich warunkach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
traktorek
Wszystko o roślinach cebulowych w naszym ogrodzie

Nic lepiej nie mówi nam o tym, że wiosna na dobre zawitała w naszym ogrodzie, jak kwitnące rośliny cebulowe. Oczywiście...

Zamknij