nav-left cat-right
cat-right

Wszystko o roślinach cebulowych w naszym ogrodzie

Wszystko o roślinach cebulowych w naszym ogrodzie


Nic lepiej nie mówi nam o tym, że wiosna na dobre zawitała w naszym ogrodzie, jak kwitnące rośliny cebulowe. Oczywiście nie wszystkie rośliny idealnie wpasowują się w kalendarzowe oczekiwanie na zmienne pory roku. Niektóre cebule potrafią bowiem wypuszczać kwiaty już w lutym.

Dzięki temu, że cebule kwitną szybko idealnie spełniają się w kwestiach dekoracyjnych. Jeśli bowiem posadzimy je w różnych miejscach naszego ogrodu zyskamy idealne wykończenie oraz kolorowy krajobraz już na przełomie marca i kwietnia, zanim cała przyroda obudzi się do życia.

Najczęściej wybieraną przez nas rośliną cebulową sadzoną zarówno w ogrodzie, jaki w doniczkach (np takich) na balkonie lub tarasie jest tulipan, nic w tym dziwnego w końcu ma bardzo ładne i duże płatki, które potrafią przykuć uwagę nawet niespecjalnie zainteresowanej ogrodem osoby.

Ilość zasadzonych tulipanów w naszym ogrodzie nie ma właściwie znaczenia. Oczywiście im będzie ich więcej tym lepiej-tym większy będzie efekt. Czasem jednak nawet pojedyncza roślina potrafi zrobić ogromną różnicę w zakresie odbioru całej części ogrodu.

Rośliny cebulowe zazwyczaj charakteryzują się wzrostem do góry, stąd pomiędzy poszczególnymi roślinami często pozostają wolne miejsca. Oczywiście nie jest to zbyt duży problem. Miejsca takie można zamaskować bardzo sprytnie roślinami o dużych dekoracyjnych liśćmi lub takimi, które rozsiewają się w dużej ilości i na dużych obszarach.

Sadzenie roślin cebulowych różni się nieco od sadzenia innych kwiatów. Przede wszystkim umieszcza się je w odpowiedniej wielkości rowkach w odległościach około kilka centymetrów od siebie.

Wielu ogrodników twierdzi, że dobrym rozwiązaniem, zapewniającym roślinom cebulowym bezpieczeństwo przed gryzoniami jest sadzenie ich w plastikowych foremkach. Znacznie łatwiej będzie również takiego rodzaju rośliny wykopywać, w razie gdybyśmy kiedykolwiek chcieli przenieść je w inne miejsce.

Kilka porad dekoracyjnych

Jeśli chcesz, by Twój trawnik wyglądał naprawdę dekoracyjnie posadź w kilku jego miejscach rośliny cebulowe, o dużych i wyrazistych płatkach np. w kolorze czerwonym. W ten sposób uzyskamy coś na wzór bardzo widocznych barwnych plam, wyróżniających się na tle zielonej połaci trawy.

Rośliny cebulowe to bardzo wyrazista i ładna dekoracja ogrodu, trzeba jednak pamiętać o tym, że są także i niestety narażone na przemarznięcie. Szczególnie jeśli temperatura podczas zimowych nocy spadnie znacznie poniżej zera.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
rośliny
Zdrowa moda

Nareszcie moda ma wiele wspólnego ze zdrowiem! Nadszedł bowiem prawdziwy boom na przydomowe warzywniaki, hodowanie własnego, zdrowego jedzenie oraz spożywanie...

Zamknij