nav-left cat-right
cat-right

Sposoby na podlewanie naszych roślin podczas wakacyjnego urlopu

Sposoby na podlewanie naszych roślin podczas wakacyjnego urlopu


Jedziemy na wakacje, torba spakowana, plan podróży dokładnie obmyślony, a czy wiemy już co z naszymi roślinami podczas tak długiej nieobecności? Nawet najbardziej odporne na brak wody gatunki roślin nie poradzą sobie z dwutygodniowym okresem suszy, szczególnie jeśli temperatura na dworze jest bardzo wysoka. Co zatem zrobić? Nie jechać na wakacje?

Niekoniecznie, istnieje kilka praktycznych sposobów by nasze rośliny poradziły sobie z bardzo trudnymi warunkami.

Oczywiście nie ma wątpliwości, że najlepszym sposobem na to, by nasz ogród i domowe rośliny pozostały w niezmienionej formie jest poproszenie sąsiada o pomoc w jego podlewaniu w czasie naszej nieobecności. Niestety nie zawsze mamy taką możliwość. Co wówczas zrobić?

Pamiętajmy w czasie upalnych dni nasze rośliny ogrodowe powinny być podlewane codziennie. Najlepiej rano lub wieczorem po godzinie 18stej. Oczywiście w czasie naszej nieobecności nie mamy fizycznej możliwości na samodzielne wykonanie takiej czynności. Idealnie wówczas sprawdza się w tej kwestii system automatycznego nawadniania ogrodu. Jak działa?

Automatyczny system nawadniania jest tak zaprojektowany by w odpowiednich odstępach czasowych dawkował taką ilość wody, która zapewni roślinie wzrost i piękny wygląd. Według dokładnych obliczeń nasza roślina podczas wysokiej temperatury powietrza potrzebuje nawet 0,5-0,75 l wody na godzinę. Z automatycznym systemem możemy dokładnie rozplanować dawkowanie właśnie takiej ilości.

Zamontowaliśmy automatyczny system nawadniania dla roślin będących w naszym ogrodzie, a co z naszymi roślinami doniczkowymi?

Po pierwsze miejsce. Przed naszym wyjazdem, przenieśmy wszystkie rośliny w miejsce zacienione, tak by nie były zbyt mocno wystawione na działanie słońca.

Po drugie nawodnienie. Dzień przed urlopem dokładnie podlejmy nasze kwiaty. Najlepiej włóżmy je do wanny i dokładnie spłuczmy wodą, zwróćmy także uwagę, by zwilżone zostały również liście naszych roślin.

Dobrym i bardzo nowoczesnym rozwiązaniem jest także zamontowanie przy doniczkach automatycznej konewki. Jest to urządzenie, które dozuje ilości wody w danych odstępach czasu.Odpowiednio ustawione zapewni naszym roślinom komfort wilgotnej gleby przez cały okres naszej nieobecności.

nawadnianie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie prace powinniśmy wykonać w naszym ogródku w sierpniu

Wakacje w pełni, a tym czasem nasz ogród nie może stać odłogiem. Sierpień, jak każdy inny miesiąc w roku kalendarzowym...

Zamknij