nav-left cat-right
cat-right

Jakie prace powinniśmy wykonać w naszym ogródku w sierpniu

Jakie prace powinniśmy wykonać w naszym ogródku w sierpniu


Wakacje w pełni, a tym czasem nasz ogród nie może stać odłogiem. Sierpień, jak każdy inny miesiąc w roku kalendarzowym pielęgnacji naszego ogródka powinien zakładać wykonanie pewnych czynności niezbędnych do tego, by nasza działka wyglądał pięknie, a jesienią zbiory warzyw i owoców były naprawdę duże.

Sierpień to idealny moment, aby dokonać ostatnich czynności przed jesienią, najważniejsza porą roku w naszym ogrodzie.

Jakie czynności wykonujemy? Oczywiście w dalszym ciągu powinniśmy pamiętać o nawożeniu, podlewaniu, koszeniu trawnika, zrywaniu przekwitniętych kwiatów oraz zebraniu owoców które są już dojrzałe.

Sierpień to także moment na, to by już rozpocząć planowanie wyglądu swojego ogrodu w przyszłym roku. Czas sadzenia niektórych roślin oraz przesadzenia tych które już posiadamy w inne miejsca.

Sadzenie w sierpniu? Dlaczego?
Jest to bowiem ostatni moment, by rośliny wrażliwe na zimno miały szansę zaklimatyzować się w danym miejscu. Wiele odmian krzewów ozdobnych ma z tym duży problem. Zasadzone zbyt późno z pewnością zmarzną i nie przetrwają zimy. A szkoda byłoby przecież utracić kwiaty i krzewy, o które dbało się tyle miesięcy.

Rośliny dwuletnie, jakie koniecznie trzeba w tym okresie przesadzić to np.: niezapominajka, goździk lub bratki.

W sierpniu bardzo istotne jest ponadto usunięcie chwastów oraz nawożenie gleby, tak by miała ona idealne pH.

Pamiętajmy w sierpniu o liliach i piwoniach to bowiem odpowiedni czas na ich przesadzanie i rozmnażanie.
Sierpień jak widać nie do końca jest czasem na zupełne leniuchowanie. Pamiętajmy o naszym ogrodzie nawet podczas bardzo upalnych i słonecznych dni.

ogrod

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
nawadnianie
Jak sobie poradzić z mchem na trawniku

  Nasz trawnik byłby idealny, gdyby nie… porastający jego powierzchnię mech, który skutecznie potrafi doprowadzić nas do ogrodowej furii, a...

Zamknij