nav-left cat-right
cat-right

Sadzimy rośliny okrywoweWielu ludzi pragnie mieć piękny ogród, jednak niewielu z nich lubi wszystkie związane z tym prace. Istnieją jednak rośliny, które dobrze wyglądają, a wcale nie trzeba się przy nich męczyć. Mowa o roślinach okrywowych.

Gatunki tych roślin charakteryzują się gęstym i niskim wzrostem. Te rośliny po prostu okrywają glebę wokół siebie co pozwala na uniknięcie pojawienia się ogromnej liczby chwastów. Dobrze czują się w miejscach zaciemnionych, nie potrzebują zbyt wielkiej pielęgnacji i są bardziej odporne niż zwykły trawnik.

Do posadzenia roślin okrywowych potrzebne będą nam: rośliny, które chcemy posadzić, torf, kora dekoracyjna, łopata, grabie, konewka i rękawice.

Na samym początku należy użyźnić torfem miejsce, w którym chcemy wkomponować rośliny. W tym celu za pomocą grabi rozprowadzamy torf, a następnie łopatą przekopujemy miejsce tak, aby wymieszać ziemię z torfem. Po przekopaniu ziemię należy wyrównać grabiami.

Po przygotowaniu podłoża czas na rozstawienie roślin, na razie w doniczkach. Dzięki temu można symulować różne ułożenia roślin. Trzeba przy tym pamiętać aby kompozycja była dość luźna, gdyż byliny bardzo się rozrastają.

Teraz czas przejść do wsadzania roślin. Łopatką wykopujemy dołek, do którego wkładamy wyjętą z doniczki roślinkę. Po ulokowaniu wszystkich roślin na swoich miejscach warto jeszcze raz wyrównać podłoże. Na równą ziemię można już równomiernie rozprowadzić korę dekoracyjną, która oprócz funkcji dekoracyjnej pełni też funkcję ochronną korzeni przez zmarznięciem.

Ostatnim etapem jest podlanie wszystkich roślin.

Jak to wygląda w praktyce przedstawia poniższy filmik.

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Warzywa w ogrodzie?

Australijskie, bawole serca, malinówki, koktajlowe – to tylko niektóre z rodzajów pomidorów, które uprawiają działkowcy. Jakie jeszcze inne warzywa cieszą...

Zamknij