nav-left cat-right
cat-right

Rodzaje opryskiwaczy ogrodowych

Rodzaje opryskiwaczy ogrodowych


Wiosenne porządki to także wiosenne przygotowania naszych przestrzeni ogrodowych, działek, a nawet przydomowych tarasów. Dzięki sprawnym opryskiwaczom jesteśmy w stanie odpowiednio zadbać o ochronę naszych drzew, krzewów i roślin. Dzięki nim dokonamy oprysków, tym samym zabezpieczymy tak ważne elementy przed nieprzyjemnymi chorobami, zabijemy chwasty i pogoni wszelkie robactwo. Opryskiwacze powinny być niezbędnikiem w kolekcji urządzeń nie tylko profesjonalnych, ale także wszystkich ogrodników amatorów. Dziś odpowiemy na pytanie, z jakimi rodzajami tychże urządzeń mamy do czynienia.

Opryskiwacze ręczne

To zdecydowanie najmniejsze z wszystkich typów urządzeń, ale co za tym idzie także najtańsze, a więc już na wstępie możemy mówić o satysfakcji finansowej, wynikającej z wyboru opryskiwacza ręcznego. Co jeszcze przemawia na ich korzyść? To to, że dzięki swoim gabarytom świetnie sprawdzą się nawet w domu do podlania doniczkowych kwiatków. Gabarytowo są nieco podobne do klasycznej i dobrze znanej konewki. Ich zaletą jest także to, że przydać mogę się także poza typowi zadaniami ogrodowymi. Zazwyczaj są to urządzenia, które są w stanie pomieścić do 2 litrów wykorzystywanej przez nas cieszy, dlatego też nadają się raczej do skromnych prac.

Opryskiwacze plecakowe

Jak sama nazwa słusznie nam wskazuje, opryskiwacze plecakowe nosimy na plecach. Co nam daje takie właśnie rozwiązanie? Umożliwia nam to wygodne użytkowanie, mimo iż musimy często dźwignąć na plecach znaczącą ilość kilogramów, dzięki temu możemy mówić o znacznie większej funkcjonalności tych urządzeń w porównaniu do prostych urządzeń ręcznych. Z wyglądu przypominają nieco dobrze nam znane plecaki szkolne, z którymi chyba każdy z nas miał do czynienia. Ich pojemność sięga nawet 20 litrów, więc śmiało możemy się z nimi wybrać w teren. Opryskiwacze plecakowe wymagają poruszania dźwignią pompy co jakiś czas, w celu większej wydajności i szybszego działania.

Opryskiwacze naramienne

Ten typ urządzeń jest dość podobny do opryskiwaczy plecakowych, aczkolwiek ma nieco więcej minusów, wynikających z mniejszego komfortu użytkowania przy zastosowaniu cięższych urządzeń, choć te o największej pojemności sięgają jedynie około 12 litrów. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie takich o pojemności około 6 litrów, które zdecydowanie łatwiej jest udźwignąć na ramieniu. Opryskiwacze naramienne wypuszczają ciecz poprzez dyszę przy lancy, w ręku trzymamy uchwyt pompy poprzez który wyciskane jest powietrze.

Opryskiwacze wózkowe

Nowoczesna technologia – takim określeniem należy opisać opryskiwacze wózkowe, które na rynku są dość młode, dokładnie pojawiły się na nim 2 lata temu. Pomieścić mogą około 20 litrów i są niezwykle komfortowe w użytku, ponieważ radzą sobie nawet na znaczących nierównościach terenu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czas na garden party!

Wielkimi krokami zbliża się długi majowy weekend – to wprost wymarzona okazja do tego, by urządzić przyjęcie we własnym ogrodzie....

Zamknij