nav-left cat-right
cat-right

Czas na garden party!Wielkimi krokami zbliża się długi majowy weekend – to wprost wymarzona okazja do tego, by urządzić przyjęcie we własnym ogrodzie. Wyjątkową atmosferę pomogą nam wyczarować między innymi starannie dobrane dodatki.

Trudno jednak w ogóle mówić o tego typy spotkaniu, jeśli nasz ogród po zimie jest – delikatnie mówiąc – nieco zaniedbany. Jeżeli więc chcemy zrobić na swoich gościach jak najlepsze wrażenie, musimy najpierw poświęcić trochę czasu na niezbędne prace porządkowe.

Wybór mebli ogrodowych, menu oraz dekoracji uzależniony jest od tego, w jakiej konwencji zamierzamy zorganizować garden party. A pomysłów jest naprawdę wiele – tradycyjne już barbecue, biesiada w wiejskim stylu, wykwintne przyjęcie na tarasie czy może po prostu piknik na trawie.

Jeśli zdecydowaliśmy się na raczej biesiadne spotkanie, to z pewnością przydadzą się nam szerokie ławy oraz zwykły, drewniany stół, który możemy przykryć prostym, lnianym obrusem (albo zastąpić go np. dużą serwetą). Wprawdzie nie potrzebujemy porcelanowej zastawy, ale to nie znaczy, że musimy się ograniczać wyłącznie do plastikowych sztućców i talerzy – dania można też podać na drewnianych deseczkach i półmiskach.

Bardziej wykwintne przyjęcie w ogrodzie przypomina uroczysty obiad czy kolację (starannie nakryty stół, serwetki przy każdym talerzu, kieliszki zamiast szklanek, świeże kwiaty w wazonie itd.), a jednak otwarta sceneria sprawia, że czujemy się podczas takiego spotkania nieco inaczej. Aranżacyjnych inspiracji dostarczą nam w tym przypadku chociażby… amerykańskie uroczystości weselne, które przecież tak często odbywają się na świeżym powietrzu.

Niezależnie od tego, co wybierzemy, zadbajmy nie tylko o odpowiedni wystrój, ale i… nastrój. Możemy zdecydować się na świeczniki, świece w przezroczystych, szklanych naczyniach, małe podgrzewacze poustawiane na całym stole, jarzące się delikatnym blaskiem papierowe lampiony czy też stylowe lampy naftowe.

Aby ustrzec się przed kaprysami pogody, garden party można urządzić np. w ogrodowej altanie. Jeżeli nie posiadamy altany, to w wybranym miejscu możemy ustawić namiot lub też zwyczajny parasol ogrodowy. Jeśli jednak zapowiada się naprawdę wspaniała pogoda, warto poustawiać stoły i krzesła po prostu pod drzewem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Budujemy wędzarnię

Wędzenie to metoda konserwacji żywności za pomocą dymu. Procesowi temu możemy poddać między innymi mięsa, przetwory mięsne, sery i ryby....

Zamknij