nav-left cat-right
cat-right

Przepis na grudniowe dekoracje ogrodu

Przepis na grudniowe dekoracje ogrodu


Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na świąteczną dekorację ogrodu. Moda ta przyszła do nas od Amerykanów, dla których grudniowy przepych w dekoracji posesji, jest swoistym grudniowym sportem narodowym. Co zdobić, aby zachować umiar, a jednocześnie przyprawić sąsiadów o mała porcję zazdrości.

I stała się jasność

O ubieraniu domowej choinki i dekoracji wigilijnego stołu napisano już niemal wszystko, co jednak z dekoracją ogrodu? Tutaj najistotniejszym elementem i absolutną bazą jest wybór odpowiedniego oświetlenia. Długie, grudniowe wieczory i nieskazitelny, biały puch stanowią idealną bazę do kreowania własnego świetlnego królestwa. Nasz ogród nie musi zapadać w długi sen zimowy zafundujmy mu kolorowe, grudniowe ożywienie – jak szaleć, to szaleć.

Drzewa jaśnie oświecone

Wszelkie ogrodowe drzewa i krzewy to doskonała baza do zawieszenia na nich lampek. Koniec monopolu choinek na piękne przystrojenie – naszym ogrodowym krzewom także należy się chwila blasku i oświecenia. Obecnie możemy dostać bardzo wiele rożnych rodzajów dekoracyjnego oświetlenia zewnętrznego. Ważne, aby wybierane oświetlenie było oporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i silne mrozy.

Światło kontrolowane

Dodatkowo, wybierane lampki nie powinny się nagrzewać gdyż jest to niebezpieczne, a do tego mało estetyczne (chcemy podkreślić biały puch, anie powodować roztopy). Wybierajmy więc te lampki, które na opakowaniu mają stopień ochrony wynoszący co najmniej IP44 . Nie kupujmy produktów, które nie mają polskiego opisu – prawdopodobnie są sprowadzone nielegalnie i mogą być niebezpieczne. Zwróć też uwagę na to, by na opakowaniu znalazł się odwrócony trójkąt z literą F (zapewniający, że produkt jest niepalny) oraz oznaczenie mówiące o podwójnej izolacji (czyli podwójny kwadrat). Najlepiej kupować oświetlenie w zaufanych sklepach, jak np. Castorama, gdzie poza bogatym wyborem lampek świątecznych możemy liczyć także na bezpieczne produkty i profesjonalne porady.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Świąteczna dekoracja ogrodu

Zima coraz wyraźniej przypomina o swoim istnieniu, a nasz ogród spokojnie sobie drzemie. Jeśli nie chcemy, by nasz ogród zapadł...

Zamknij