nav-left cat-right
cat-right

Świąteczna dekoracja ogrodu

Świąteczna dekoracja ogrodu


Zima coraz wyraźniej przypomina o swoim istnieniu, a nasz ogród spokojnie sobie drzemie. Jeśli nie chcemy, by nasz ogród zapadł w długi sen zimowy, wykorzystajmy. Grudniowie święta do wyjątkowej dekoracji i ozdoby naszego ogrodu.

Nie dajmy się pochłonąć długim i ciemnym zimowym wieczorom i ruszajmy do walki i piękny i jasny ogród. Coraz więcej osób decyduje się na świąteczne ożywienie ogrodu, dzięki czemu grudzień jest jednym z jaśniejszych i piękniejszych miesięcy na polskich ulicach. Moda na dekorację domu i ogrodu przywędrowała do nas z Ameryki, a że wszystko, co dobre szybko się u nas przyjmuje – z roku na rok polski grudzień jest coraz piękniejszy.

Drzewa i krzewy są świetną bazą do świetlnych akrobacji dekoracyjnych. Bardzo efektownie prezentują się drzewa i krzewy ożywione świątecznymi lampkami. Bardzo efektownie wyglądają większe krzewy, których pień owinęliśmy wężem świetlnym. Można tez zdecydować się na ozdobienie gałęzi świetlnymi siatkami i girlandami. Gdy drzewka zostają przykryte białym puchem, jasne punkty będą wyglądały przepięknie. Jeśli szukamy świetlnej inspiracji, z pewnością znajdziemy ją w ofercie dekoracji świątecznych większości sklepów. Można też zdecydować się na kule jemioły i wpleść ją w koronę drzewa, opatrując świetlną dekoracją. Ciekawym pomysłem jest też ozdobienie posesji własnoręcznie wykonanymi stroikami i wieńcami świątecznymi. Możemy tu wykorzystać zarówno rośliny z naszego ogrodu, jak i kupione. Pięknie prezentują się kompozycje bazujące na jemiole, ostrokrzewie i lampionach miechunki rozdętej. Doskonałym dodatkiem są także suszone, kandyzowane owoce, pozłacane szyszki czy też pałki cynamonu. Ożywmy nasze krzewy kokardami i własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

Oryginalnym pomysłem jest połączenie pięknego z pożytecznym, czyli zainstalowanie w ogrodzie dekoracyjnego karmnika dla ptaków. Ważne, by nasz karmnik znajdował się co najmniej metr nad ziemią, tak aby nie narażać ptaków na atak drapieżników. Oryginalnym pomysłem jest ubranie naszych ogrodowych drzewek w ozdoby, które są i piękne i apetyczne dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Wystarczy zebrać dowolne ziarna (można kupić specjalna mieszankę dla ptaków w sklepie zoologicznym) i uformować je w zdrową i piękna dekorację. Możemy zebrać sianko lub trawę i uformować je np. w gwiazdę czy serce, a jej wnętrze wypełnić smakowitymi nasionami. Wystarczy naszą mieszankę zbóż spoić naturalnym klejem czyli wodą z mąką, żelatyną czy też roztopionym smalczykiem. Taką ciepłą masą wypełniamy formę, czekamy aż ostygnie, a potem gotową ozdobą dekorujemy nasze krzewy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
trawa
Traktorek – kosi i odśnieża!

Przy dużych powierzchniach pielęgnowanie trawnika przy pomocy zwykłej kosiarki spalinowej może być bardzo męczące i uciążliwe. Rozwiązaniem jest zakup traktorka,...

Zamknij