nav-left cat-right
cat-right

Prace ogrodowe czas zacząć!

Prace ogrodowe czas zacząć!


Już niebawem wiosna – idealny czas dla naszego ogrodu. Cała roślinność budzi się do życia, a my z zapałem zabieramy się za po zimowe porządki. Pracy jest bowiem bardzo dużo. Trzeba usunąć wszystkie nagromadzone pod śniegiem liście i inne odpady. Ponadto powoli można rozpocząć przekopywanie gleby oraz sadzenie roślin.

Jeśli natomiast w naszym ogródku nie brakuje drzew, koniecznie trzeba skupić się na przycięciu ich gałęzi.

Pracy jest zatem tyle, że na pierwszy rzut oka nie wiemy od czego zacząć. Jak się jednak okazuje wiosenne porządki ogrodowe wcale nie muszą nas przygnębiać i powalać swoja ilością. Jeśli do wszystkich działań użyjemy odpowiednich, profesjonalnych maszyn i narzędzi ogrodowych szybko poradzimy sobie z problemem.

Jakie narzędzia są nam niezbędne?

W całym zestawieniu narzędzi ogrodniczych nie ma niczego co mogłoby nas szczególnie zaskoczyć.

Podstawowe to oczywiście grabie, łopata, kosiarka i nożyce do przycinania gałęzi. Jakie kupić i na co zwrócić uwagę?

Przy grabiach koniecznie zwróćmy uwagę na możliwość dostosowywania ich szerokości. Grabie z taką funkcją pozwolą na jednoczesne użycie ich do wąskich grządek jak i dużych powierzchni np. trawy. Grabie metalowe są w tej kwestii nieocenione. Bardzo łatwo usuwają z naszego trawnika liście i radzą sobie z zagrabianiem gleby.

Kosiarki szczególnie przydają się w ogródkach z większymi powierzchniami trawiastymi. Podczas jej wyboru zwróćmy uwagę na moc silnika jaką podaje nam producent. W przypadku gdy nasz ogród jest dość sporych rozmiarów minimalna moc sprzętu nie powinna być niższa niż 1800W.

Wreszcie spójrzmy również na pojemnik do którego trafia skoszona trawa. Znacznie bardziej pojemny okazuje się w tej kwestii worek z materiału niż plastikowa szuflada.

Wreszcie nożyce koniecznie powinny pochodzić od sprawdzonego  producenta i charakteryzować się dużą ostrością ostrzy.

Pamiętajmy! Maszyny ogrodnicze mają nam pomóc w rozprawieniu się z zimowymi pozostałościami w naszym ogrodzie. Nie zastąpią nam jednak chęci i cierpliwości w która koniecznie powinniśmy się uzbroić.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
żywopłot
Idealnie przycięty żywopłot – wybieramy sekator

Większość roślin ogrodowych, nie tylko żywopłot, wymaga regularnego przycinania. Dlatego niezbędnym narzędziem każdego ogrodnika jest sekator. Jego rodzaj zależy od...

Zamknij