nav-left cat-right
cat-right

Praca w ogrodzie to przyjemność!

Praca w ogrodzie to przyjemność!


Relaks w ogrodzie? Owszem, pod warunkiem jednak, że nasz ogród rzeczywiście do owego relaksu się nadaje.

Piękny ogród to marzenie każdego. Kto z nas nie miał chociaż raz przed oczami wiszącego hamaku, basenu oraz równiutko przyciętego trawnika, z sobą w tle. Aby rzeczywiście móc wypocząć latem, wcale nie trzeba wyjeżdżać w nieznane. Wystarczy tak zaprojektować swój ogród by zachować w nim zarówno elementy dzikości jak i umiarkowanej harmonii. Wszystko w zależności od naszych potrzeb i upodobań. Pomysły na aranżacje ogrodu ukazują, jak bardzo jest to szeroki temat i jak bardzo nasze ogrody mogą się różnić.

Nic tak nie działa na człowieka kojąco jak zielona przestrzeń. Kolor zielony nie tylko uspakaja, ale powoduje odprężenie dla całego ciała.

Aby jednak rzeczywiście ów oazę spokoju uzyskać niezbędne jest przeprowadzenie pewnych prac pielęgnacyjnych w obszarze naszego ogrodu. Co należy do tych prac?

Ogród to rośliny. Jego aranżację należy zatem rozpocząć od przemyślenia jakiego rodzaju kwiaty, drzewka oraz krzewy chcemy w nim umieścić. Nie sposób jednak tego zrobić, bez zaplanowanego systemu nawadniania naszej działki.

Nawadnianie ogrodu to jedna z najważniejszych czynności szczególnie latem, podczas upalnych dni. Jego poziom zależy od wielu czynników. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na gatunki podlewanych roślin, ich wielkość oraz rodzaj gleby.

Nie mniej ważna jest odpowiednia pielęgnacja trawnika. Pamiętać należy o spulchnianiu gleby, które zwiększy działanie nawozów oraz zregeneruje wzrost trawy.

Wreszcie jeśli posiadamy oczka wodne koniecznie zadbajmy o odpowiedniej jakości filtry, które utrzymają nasze oczko w idealnym stanie.

Dbanie o wygląd ogrodu to również wszelkie prace porządkujące przy użyciu odpowiednich narzędzi ogrodniczych. Warto tutaj zwrócić uwagę na dostosowane do wielkości trawnika grabie, łopaty, sekatory do przycinania gałęzi oraz kosiarki do koszenia trawnika.

traktorek

Pielęgnacja ogrodu nie powinna być rozpatrywana jako nieprzyjemny obowiązek.  W końcu nie ma przecież nic lepszego jak ruch na świeżym powietrzu w dodatku wtedy kiedy przyroda szczególnie budzi się do życia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
ogród z oczkiem wodnym
Jakie rośliny do oczka wodnego?

Oczko wodne to bardzo estetyczne wykończenie naszego ogrodu. Wystarczy odpowiednio je zaaranżować by stanowiło centralny punkt dekoracyjny.

Zamknij