nav-left cat-right
cat-right

Ogród dla leniwych

Ogród dla leniwych


Każda osoba jest inna. Każdy ma inne zainteresowania i oczywiście gustuje winnym spędzaniu wolnego czasu. Zgodnie z tym różnimy się od siebie w wielu kwestiach.

Są osoby, które uwielbiają prace porządkowe zarówno w domu, jak i w ogrodzie oraz tacy, którzy preferują raczej blogi relaks.

Dla jednych prace przy roślinach, koszenie trawy, sadzenie warzyw odprężają i relaksują. Inni na samą myśl o chwyceniu za łopatę oraz grabie dostają prawdziwych dreszczy. Czy zatem istnieje takie wyjście w zakresie prac ogrodowych, które potrafiło by w pełni zadowolić potencjalnego „leniwego ogrodnika”. Oczywiście, że tak.

Wystarczy mały wysiłek podczas zakładania ogrody, czyli na samym początku zmagań ogrodowych by później móc cieszyć się długo godzinnym i niezwykle kojącym letnim wypoczynkiem na łonie natury.

Jak zaprojektować ogród dla leniwych?

Ogród, którego pielęgnacja, przede wszystkim nie ma zajmować nam dużo czasu musi być tak zaaranżowany, żeby wszystko co się w nim znajduje można było szybko podlać, podciąć itp.

W pewnością zatem ograniczymy w takim ogrodzie ilość warzyw jaką chcemy posadzić oraz kwiaty, które wymagają specjalnego nawożenia, czy przesadzania.

Najlepszą alternatywa jest rozsianie dużych połaci trawy oraz zasadzenie różnego rodzaju drzewek i krzewów.

Oczywiście nie obędzie się bez koszenia naszej trawy, ale jeśli uda nam się zakupić dobry sprzęt z pewnością nie będziemy mieli z tym większych problemów.

ogrod

Dobrą ozdobą dla naszego ogrodu są kwiaty. W przypadku jednak, gdy nie mamy ochoty na kilkugodzinne prace przy ich pielęgnacji warto zainwestować pieniądze w różnego rodzaju zioła. Są bowiem takie odmiany, które wyglądają równie dobrze i pięknie jak kwiaty, a jednocześnie potrafią radzić sobie bardzo dobrze w różnych warunkach.

Podsumowując! Jeśli nie masz czasu lub po prostu nie lubisz pracować w ogrodzie zadbaj o to by wyglądał on jak najbardziej naturalnie. Dzięki owocowym drzewkom oraz dziko rosnącym mniejszym roślinkom możemy zyskać naprawdę spektakularny efekt.

Praktyczne sposoby na zaaranżowanie swojego ogrodu znajdziesz także w sklepie internetowym Leroy Merlin.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
nawadnianie
Zadbaj o swój trawnik po zimie

Zgodnie z zasadą - gdy zima odchodzi, trawnik rośnie, musimy być w pełni przygotowaniu do tego, aby w możliwie najlepszy...

Zamknij