nav-left cat-right
cat-right

Odpocznij w ogrodzie

Odpocznij w ogrodzie


Wiosna i lato to pory roku, które pozwalają na to by w pełni cieszyć się posiadaniem ogrodu. Jak dobrze to wykorzystać?

Ogród zazwyczaj kojarzy się z kwiatami, pieleniem i dbaniem o trawnik. Warto jednak wykorzystać jego atuty, a mianowicie to, że jest to doskonałe miejsce do odpoczynku i zabawy. Kilka godzin na świeżym powietrzu na pewno pozytywnie wpłynie na organizm.

Jedną z rzeczy jakie można robić w ogrodzie jest oczywiście grillowanie. Jest to także znakomita okazja do podtrzymania kontaktów z najbliższymi przyjaciółmi i rodziną. W tym celu wystarczy nabyć grill, przenośny lub murowany, oraz stół i krzesła bądź ławki ogrodowe. Urządzenie grilla w ogrodzie może być dobrą alternatywą dla wyjścia do klubu czy urządzenie imprezy w domu.

Ludzie, którzy nie przepadają za imprezami bądź urządzaniem grilla, mogą czas w ogrodzie spędzać samotnie, na kontemplacji, opalaniu się, krótkiej drzemce lub czytaniu książki. Jeśli w ogrodzie rosną kwiaty, ich widok i zapach na pewno wpłynął na odpoczywającego bardzo kojąco. Patrzenie na rośliny wokół wpłynie także zbawiennie na wzrok codziennie męczony przez ekran komputera czy telewizora. Indywidualnemu wypoczynkowi najlepiej oddawać się na wygodnej ławeczce, w fotelu ogrodowym lub na leżaku. Osoby, które nie lubią ostrego słońca, mogą także zaopatrzyć się w parasol ogrodowy.

Posiadacze dzieci powinni pomyśleć również o wydzieleniu części ogrodu specjalnie dla nich. Nic tak dobrze nie służy maluchom jak ruch na świeżym powietrzu. W ogrodzie można postawić małą piaskownicę oraz huśtawkę. W czasie letnich upałów jednak nic nie dorówna dmuchanemu basenowi. Jeśli dzieci są większe warto zastanowić się nad wydzieleniem terenu na boisko piłkarskie lub do gry w koszykówkę.

Ogród to miejsce z milionem możliwości, trzeba umieć jednak je wykorzystać. Dobre zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie sprawi, że stanie się on ulubionym miejscem odpoczynku i rozrywki co na pewno dobrze wpłynie na zdrowie wszystkich członków rodziny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
krzesło ogrodowe
Usiądź wygodnie we własnym ogrodzie

Padasz z nóg, trawa skoszona, nowe piękne kwiaty zasadzone, więc nadeszła wymarzona chwila odpoczynku. Tylko na czym i przy czym...

Zamknij