nav-left cat-right
cat-right

Odkurzacz ogrodowy – dlaczego warto w niego zainwestować?

Odkurzacz ogrodowy – dlaczego warto w niego zainwestować?


Wielu z nas może się wydawać, że odkurzacz ogrodowy to po prostu zbędny luksus. Liści z ogrodu możemy pozbyć się za pomocą grabi i miotły, więc po nam właściwie do tego jeszcze specjalne urządzenie? Nic bardziej mylnego. Odkurzacz nie tylko pomoże nam szybko pozbyć się liści, ale przyda się także w innych sytuacjach.

Odkurzacz ogrodowy jest przede wszystkim używany właśnie do zbierania liści, które opadły już z drzew. Dlatego też może się wydawać, że jest to urządzenie które wyciągamy z garażu tylko na jesień. Odkurzacz jest jednak urządzeniem które przyda nam się także do innych prac porządkowych w ogrodzie i na podwórku.

Jeżeli w naszym ogrodzie znajdują się drzewa liściaste, to nad zakupem odkurzacza nie powinniśmy się zbyt długo zastanawiać. Każdy doświadczył żmudnego grabienia opadłych na jesień liści – odkurzacz jest nie tylko wygodniejszy i szybszy, ale też o wiele dokładniejszy. Za pomocą odkurzacza ogrodowego liście możemy zbierać na dwa sposoby – poprzez wciąganie ich do zamontowanego w odkurzaczu worka, lub poprzez zdmuchiwanie. Pierwszy sposób jest wygodny, jeżeli mamy do uprzątnięcia stosunkową niewielką powierzchnię, bowiem nie będzie koniecznie opróżnianie co chwilę worka. W taki sposób możemy także zbierać z ogrodu szyszki, gałązki, żołędzie i trawę. Jest to także doskonały sposób na usunięcie piachu i innych nieczystości z tarasów, chodników i ścieżek. Niektóre odkurzacze są dodatkowo wyposażone w specjalne młynki, które rozdrabniają jeszcze wciągnięte liście. Dzięki temu w worku zmieści się więcej liści, a my oszczędzimy czas, ponieważ nie będziemy musieli tak często opróżniać worka.

W przypadku dużych powierzchni, na których zalega bardzo dużo liści, dobrym rozwiązaniem jest odkurzacz z funkcją dmuchawy. Za jej pomocą zdmuchujemy liście w jedno miejsce, a następnie zbieramy. Jest to o wiele praktyczniejsze niż robienie ciągłych przerw na opróżnienie worka. Przy wyborze odkurzacza warto zwrócić uwagę czy posiada on taką funkcję, bowiem okazuje się że niektóre mają tylko funkcję wciągania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
ścieżka w ogrodzie
Jak samodzielnie ułożyć kostkę brukową?

Niewątpliwą zaletą kostki brukowej jest to, że przy niewielkim nakładzie czasu i energii jesteśmy w stanie ułożyć ją sami, bez...

Zamknij