nav-left cat-right
cat-right

Nowe oblicze dla starych mebli ogrodowych

Nowe oblicze dla starych mebli ogrodowych


Aby posiadać ogród z pięknymi meblami wcale nie trzeba biegać do marketu budowlanego i kupować co rusz nowe produkty. Wystarczy z głową dobierać wszystkie elementy wyposażenia oraz zadbać o ich odpowiednią impregnację.

Nawet stare meble będą wyglądały bardzo ładnie i dekoracyjnie w ogrodzie. Jeśli postaramy się o ich odnowienie.

Farby idealne do impregnacji i odnowy starych mebli ogrodowych

Podstawą wyboru produktów do impregnacji i ochrony są te produkty, które zakładają bezpieczeństwo danej powierzchni malowanej przed niszczącymi czynnikami atmosferycznymi oraz promieniami UV.

Naturalnie, jeśli chcemy nadać naszemu meblowi jakiś nowy odcień to używamy kolorowej farby do stolarki. Jeśli natomiast zależy nam raczej na impregnacji to skupiamy się na farbach bezbarwnych, najczęściej nabłyszczających daną powierzchnię.

O czym należy pamiętać:

Jakiekolwiek prace renowacyjno konserwacyjne mebli ogrodowych powinniśmy przeprowadzać w momencie, gdy temperatura na dworze wynosi od około 5-25 stopni Celsjusza.

Powierzchnia malowana nie powinna być ponadto narażona na zbyt mocne działanie promieni słonecznych oraz wilgoci.

Na opakowaniach naszej farby są zazwyczaj bardzo dokładnie rozpisane wszystkie wytyczne dotyczące odpowiedniego stosowania produktu. Warto o nich pamiętać, jeśli nasza praca rzeczywiście ma przynieść jakieś widoczne rezultaty.

Nie bez znaczenia jest także odpowiednie przygotowanie powierzchni, która malujemy. Resztki pozostającej na nich farby należy usunąć przy pomocy szczotki lub papieru ściernego, a wszelkiego rodzaju zabrudzenia przetrzeć ściereczką.

Jeśli stosujemy farby kolorowe i chcemy się upewnić że odpowiednio dobraliśmy całą kolorystykę, zróbmy próbę koloru w niewidocznym miejscu mebla, najlepiej na wewnętrznej stronie siedziska lub blatu stołu.

Uwaga! Malujemy zawsze tylko taką farbą, która jest wcześniej zamieszana. Do nakładania farby najlepiej używać cienkich pędzli, takich, które bez problemu rozprowadza farbę nawet w trudno dostępnych miejscach.

ogrodzenie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
ogród
Zadbaj o ogród

Pogoda z każdym dniem jest coraz ładniejsza i coraz bardziej słoneczna. W związku z tym warto z niej korzystać. Szczególnie,...

Zamknij