nav-left cat-right
cat-right

Zadbaj o ogród

Zadbaj o ogród


Pogoda z każdym dniem jest coraz ładniejsza i coraz bardziej słoneczna. W związku z tym warto z niej korzystać. Szczególnie, że czasami wystarczy po prostu zrobić jeden krok za próg domu.

Szczęśliwi posiadacze domów jednorodzinnych z ogródkami nie muszą wcale daleko wychodzić by zażyć trochę natury. Gorzej jeśli ta ogrodowa natura nie przedstawia sobą niczego konkretnego i bardziej smuci niż cieszy. To znak, że jak najszybciej  trzeba zrobić z tym porządek.

Wciąż jeszcze spokojnie można zaopatrzyć się w nowe rośliny do posadzenia i sprawić by ogród naprawdę stał się ogrodem, a nie tylko miejscem gdzie rośnie trawa.

Najpierw należy jednak ogród uporządkować. Po pierwsze, czas pozbyć się roślin, które już dawno być nimi przestały i teraz stanowią tylko smętną kupkę liści bądź patyków. Po drugie, warto uporządkować także trawnik. Jeśli nie zajmowano się nim od ostatniej jesieni trawa na pewno jest już stanowczo za wysoka i przyda jej się strzyżenie za pomocą kosiarki.

Po uporządkowaniu otoczenia należy dokładnie przemyśleć jakie rośliny zasadzić i w którym miejscu. Ludzie o szalonych duszach artystów mogą pozwolić sobie na artystyczny nieład. Podczas projektowania ogrodu trzeba jednak pamiętać, że będzie on tak wyglądał przez dłuższy czas, kompozycja musi być więc przemyślana.

Dla ludzi, którzy ogrodu potrzebują tylko do relaksu na łonie przyrody najlepszymi roślinami będą byliny i krzewy, które nie potrzebują ciągłej opieki i w zasadzie rosną same.

Po ustaleniu koncepcji nowego ogrodu wystarczy już tylko udać się do odpowiedniego sklepu i zakupić wszystkie niezbędne elementy. Równocześnie można pomyśleć także o sposobie spędzania wolnego czasu w odnowionym ogrodzie i zaopatrzyć się także w meble ogrodowe.

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
A może altana ze szkła?

Wizje wymarzonego ogrodu są różne. Dziś opiszemy jedną z nich, ze szklaną altanką w roli głównej - czyli wersja dla...

Zamknij