nav-left cat-right
cat-right

Niezastąpione w upalne dni – baseny ogrodowe

Niezastąpione w upalne dni – baseny ogrodowe


Upalne dni latem najlepiej byłoby spędzać nad morzem, jeziorem lub w ciepłych krajach. Niestety żaden pracodawca nie zgodzi się na to byśmy zrobili sobie dwumiesięczne wakacje. Mało tego nikt nie zapłaci nam za czas spędzony poza pracą. Czy pozostaje nam zatem już tylko zamartwianie się i myślenie jakby to mogło być pięknie wypoczywając, gdzieś pod palmami ze słyszącym szumem morza w tle?

Niekoniecznie. Nasz ogród może równie dobrze zamienić się w prawdziwą oazę spokoju i relaksu. Co będzie nam niezbędne? Oczywiście własny basen. Sprawa jego zakupu i montażu jest bardzo łatwa. Wcale nie trzeba wydawać dużo pieniędzy i planować jego instalacji na kilka miesięcy wcześniej. Wystarczy nieco rozeznać się w ich rodzajach i miejscach, gdzie można go nabyć.

Ogrodowy basen z czystą wodą orzeźwiającą nasze ciało to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Dotąd baseny ogrodowe zazwyczaj kojarzyły nam się z niewielkiego rozmiaru dmuchańcami dla dzieci, dzisiaj ich rozmiary i jakość potrafi być naprawdę piorunująca.

Podstawowe informacje ważne podczas zakupu basenu

Najczęściej stosowanymi oraz łatwymi w instalacji są baseny dmuchane. Cena za produkt rośnie oczywiście wraz z wielkością jego średnicy. Zazwyczaj jednak nie przekracza kilkuset złotych. Jedynym czynnikiem jaki należy spełnić podczas instalacji tego basenu to zapewnienie w miarę równego i bezpiecznego podłoża, przede wszystkim wykluczającego możliwość jego przebicia.

Innym rodzajem basenów są baseny rozporowe. Ich konstrukcja polega na dmuchanym kołnierzu oraz ściankom wykonanym z PCV. Są uznawane za bardzo wytrzymałe i dość lekkie. Ich bardzo praktyczna cecha polega na łatwym przechowywaniu. Po złożeniu zajmuje bowiem bardzo mało miejsca.

Wreszcie w naszym ogrodzie zainstalować możemy również baseny całoroczne, opierające się na konstrukcji stalowej.

Basen o bardzo praktyczna rzecz. Pomaga w miłym spędzeniu czasu w przydomowym ogródku i relaksie przy bardzo wysokiej temperaturze . Aby rzeczywiście dobrze spełniał swoje funkcje  należy umieścić go w nasłonecznionym miejscu z dala od drzew i spadających liści.

basen

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Altana miejscem spotkań

Jeśli mieszkasz w domu i dostąpiłeś zaszczytu posiadania kawałka przydomowego gruntu, musisz być jednym ze szczęśliwców, bowiem nie ma lepszej...

Zamknij