nav-left cat-right
cat-right

Altana miejscem spotkań

Altana miejscem spotkań


Jeśli mieszkasz w domu i dostąpiłeś zaszczytu posiadania kawałka przydomowego gruntu, musisz być jednym ze szczęśliwców, bowiem nie ma lepszej rzeczy niż kawałek prywatnej zewnętrznej przestrzeni, którą możemy zagospodarować na własny sposób.  Jeśli nie masz żadnego sensownego pomysłu na to, jak to zrobić, co powiesz na ten?

Altana w większości przypadków oznacza mały domek na działce, w którym przetrzymuje się całe sterty niezbędnych do ogrodowych prac narzędzi, takich jak grabki i łopaty. Z tej funkcji niekoniecznie musimy rezygnować, jeśli przed domem mamy też ochotę posiać własną marchewkę i aleję kwiatów. Popatrzmy jednak na to z bardziej rozrywkowej strony. Kiedy opuści nas zima, taka altana może stać się idealnym miejscem spotkań, co najważniejsze – ponadczasowym, a co za tym idzie, niezwykle atrakcyjnym, chętnie będą przybywać do niego Wasi znajomi i znajomi Waszych znajomych, Wasza altana stanie się miejscem prawdziwych pielgrzymek.


Jak zaaranżować?

egzotyczna altana Aby w ogóle powstała, warto postawić na skromną, aczkolwiek wzmacniającą trwałość i bezpieczeństwo, betonową konstrukcję, coś na styl ław, wylewanych przed wspinaniem się domu ku górze. Wielkość altany zależy od Was, często też od powierzchni podwórka, jakim dysponujecie. Jak ja zbudować, można zlecić to specjalistycznej firmie, ale też wykonać zadanie z serii „zrób to sam”. Entuzjaści majsterkowania na pewno sobie poradzą. Jak to mówią, dla chcącego nic trudnego, taką altanę można wybudować, łącząc ze sobą cztery duże europalety. Trochę więcej potrzebnych będzie oczywiście desek, cały czas pozostajemy przy drewnianym wyrobie, dlatego że taki właśnie jest niezwykle klimatyczny. Konstrukcja dachu nie musi być skomplikowana, ale warto zastosować dobrze zbity podkład, do tego kawałek blachy. Drzwi także możemy zbić samemu, jeśli nasi przodkowie budowali tak całe  miasta, dlaczego ma nam się nie udać. Niezwykle ważnym elementem będzie grill, ale nie taki na trzech nóżkach z jedną kratką. W naszym przypadku egzamin zdaje coś na styl wędzarni, w której zrobimy, i grilla, i przygotujemy szynkę na święta. Naprawdę warto zastanowić się na tak urokliwym elementem. Pomyślcie o małym piecyku, z kominkiem z cegły, wbudowanym w altanę. Do tego drewniany stół i ławy, a nad głową stare rolnicze brony, a na nich nabite czerwone świece. Jest pomysł, są i świetne produkty, które znajdziecie w sklepach Castorama, gdzie za jednym zamachem, znajdziecie niezbędny asortyment.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
ogród
Do ogrodu – meble rattanowe…

…a właściwie technorattanowe, które posiadają wszelkie właściwości rattanu, ale nie mają jego wad. W Europie technorattan jest już wykorzystywany na...

Zamknij