nav-left cat-right
cat-right

Do ogrodu – meble rattanowe…

Do ogrodu – meble rattanowe…


…a właściwie technorattanowe, które posiadają wszelkie właściwości rattanu, ale nie mają jego wad. W Europie technorattan jest już wykorzystywany na masową skalę, w Polsce dopiero raczkuje.

Meble stanowią bardzo ważny element naszego ogrodu. Kiedy już wypielimy wszystkie grządki, skosimy trawę i podlejemy kwiatki, mamy ochotę usadzić się w wygodnym fotelu z kieliszkiem wina i popatrzeć na efekty naszej pracy. Meble ogrodowe powinny być przede wszystkim wygodne, ale także trwałe i estetyczne. Wszystkie te cechy spełniają meble wykonane z technorattanu.

Czym w zasadzie jest technorattan? Jest to syntetyczne tworzywo o bardzo wysokiej jakości, który wizualnie trudno odróżnić od dobrze znanego nam rattanu. Jego zalety można wymienić jednym tchem: jest odporny na działanie Słońca, deszcz, śnieg a nawet mróz. Oczywiście lepiej nie zostawiać ich na całą zimą na tarasie, jednak jedna czy dwie noce na deszczu w czasie naszej nieobecności nie wyrządzą im żadnej krzywdy. Technorattan nie odbarwia się, więc nie specjalnie zaszkodzi mu wylana kawa czy wino. Jest bardzo lekki i wygodny – możemy go bez trudu przenosić., gdy chcemy szukać wytchnienia w cieniu lub opalać się na ogrodzie. Co ważne – takie meble idealnie wkomponują się praktycznie w każdy ogród, nadając mu ciekawy charakter. Meble wykonane z technorattanu nie wymagają specjalnej pielęgnacji i są bardzo łatwe w utrzymaniu.

Wykonane z technorattanu krzesła, fotele, stoliki, leżanki a nawet donice możemy kupić w sklepach Castoram. Możemy kupować je oddzielnie lub w zestawach.

Przy zakupie mebli do naszego ogrodu kierujemy się przede wszystkim naszym gustem – i dobrze. Warto jednak rozejrzeć się za meblami, które będą nam służyć przez długie lata i po sezonie użytkowania nie będą nadawały się do wymiany. Meble wykonane z technorattanu są trwałe, eleganckie i przy ich stosunkowo niskiej cenie wydają się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Jest to także wybór o wiele ciekawszy niż wstawianie na taras tradycyjnych plastikowych krzeseł i stołów.

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
kompostownik
Żyzna gleba… czyli jaka?

Jakość gleby w naszym ogrodzie to podstawowy wyznacznik ilości naszych zbiorów. Jeśli nasza gleba będzie miała bardzo niski stopień użyźnienia...

Zamknij