nav-left cat-right
cat-right

Nieład ogrodowy, czy raczej piękny jego widok  Co wybierasz? to na pewno pytanie do wszystkich, którzy postanowili zaangażować się w ogrodowe szaleństwo, albo po prostu wiedzą, że ogród to ich wizytówka, bo mają go naprzeciw wejścia do swojego domu.

    Aby być pięknym trzeba czasami pocierpieć, niektórzy traktują tę zasadę jak wyrocznię. Tak samo jest przy pielęgnacji naszych mieszkań, domów, ulubionych wnętrz, czy ogrodów. Do wszystkiego potrzebne są odpowiednie narzędzia. Aby nasza praca była bardziej efektywna i widoczna dla oka sąsiada i naszych bliskich musimy czasami pocierpieć. Jednak jak pracę traktujemy jako sposób na poprawę kondycji to jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami. Pracując w ogrodzie ćwiczymy całe ciało, a przy okazji gdy trafimy na ładny dzień to będziemy pochłaniać słoneczną witaminę D, która idzie prosto ze słońca.

    Jednym z ważniejszych narzędzi potrzebnych do zachowania porządku i dobrej kondycji naszej zieleni w ogrodzie to min.: obcęgi ogrodowe, nożyce, kosiarki do trawy, grabie, konewka, pilarka z castoramy lub innego sklepu itd. W wymienionych narzędziach są te, które rozwijają swoja formę i funkcjonalność wraz z nowoczesną techniką. Dobry tego przykład stanowi kosiarka do trawy, która przeszła ewolucje od starej zapomnianej i męczącej kosy.

     Niezmiernie wygodnym wynalazkiem dla tych, których męczy sam fakt koszenia trawnika, jest automatyczny robot koszący. Jest zasilany prądem stałym z akumulatorów wbudowanych w urządzenie przystosowane są do całkowicie samodzielnej pracy. W sposób cichy, bezpieczny i całkowicie automatyczny pielęgnują twój trawnik sam, abyś Ty mógł poświęcić swój cenny czas na inne ogrodowe czynności.

    Kosiarki z przewodem do sieci to wszystkie inne, oprócz robotów, kosiarek spalinowych, akumulatorowych i najprostszych ręcznych. Moc silnika kosiarki elektrycznej powinno wybierać się według wielkości trawnika. Są ciche i przyjazne dla środowiska, a przeznaczone do koszenia trawników o powierzchni od 100 do 1000 m2. Im większy trawnik tym powinna być większa moc twojego silnika. Nowoczesne maszyny mają silniki o dużej mocy elektrycznej dochodzi ona do 2,5 kw, a w spalinowych nawet do 6 km. Wśród motorów spalinowych są też modele czterosuwowe z wysokim momentem obrotowym. Charakteryzują się one płynną pracą i oszczędnością paliwa, więc praca jest efektywniejsza, łatwiejsza i szybsza.

        Kosiarki w formie traktorków to świetne rozwiązanie dla tych którzy koszą duże powierzchnie. Te niezwykłe maszyny ułatwią pracę, a nasz ogród jest coraz piękniejszy. Łączysz tu przyjemne z pożytecznym, prowadząc traktorek możesz zapomnieć o plączącym się pod nogami kablu. Nic prostszego wystarczy siąść za kierownicą i jeździć po podwórku, uważając tylko na kwiatki i inne przeszkody, które często stanowią nieodzowną ozdobę twojego pięknego ogrodu.

          W dzisiejszych czasach koszenie trawy może być szybkie, zabawne i przyjemne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przygotowanie gruntu do założenia ogrodu

Budowa domu ukończona lub prawie ukończona a ty załamujesz ręce na widok tego, co przed domem, czyli krajobrazu po bitwie?...

Zamknij