nav-left cat-right
cat-right

Narzędzia w pracy ogrodnika

Narzędzia w pracy ogrodnika


Każdy szanujący się ogrodnik wie co to praca. A jak wiadomo do tego celu potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Łopata, którą górnik przerzuca węgiel, zwana popularnie „sercówą” raczej się nie sprawdzi. Potrzebny twardy szpadel, który nie tylko z łatwością wbije się w ziemię, ale również usunie jej nadmiar. Jakich narzędzi, oprócz szpadla potrzebuje ogrodnik, aby jego ogród zawsze wyglądał zadbanie? Okazuje się, że lista jest długa, jednak w narzędzia warto zainwestować.


Oprócz wspomnianego szpadla, z pewnością przydadzą się grabie. Z jednej strony będziemy używać ich jesienią, aby usunąć nadmiar liści, z drugiej również wiosną przy pracach porządkowych po zimie. Obok nich, przyda się coś do podlewania, zwłaszcza podczas szczególnie suchych letnich dni, ale również na początku wiosny, zaraz po posadzeniu. Najpopularniejsza i najtańsza będzie konewka, jednak jej używanie może być uciążliwe, zwłaszcza, że trzeba donosić wodę. Zdecydowanie praktyczniejszy okaże się waż ogrodowy.

Również w pracy przy „samej ziemi” pod ręką powinniśmy mieć inne narzędzia. Pazurki pozwolą na spulchnianie gleby, szpikulec przyda się, gdy będziemy umieszczać w ziemi sadzonki, a mała łopatka, aby tworzyć grządki. W składziku ogrodnika powinny znaleźć się również preparaty na szkodniki i inne żyjątka. Ogrodnicy skarżą się na przykład często na to, że ślimaki obgryzają im sałatę. Na rynku jest jednak tyle preparatów, że sposób na ślimaki na pewno się znajdzie, bez szkody i dla roślin i dla zwierząt.

Każdy ogrodnik powinien zaopatrzyć się również, niekoniecznie w narzędzia, aniżeli inne pomocne elementy podczas prac w ogrodzie. Wymienić tutaj należy rękawice ogrodowe, ale też czapkę, najlepiej z daszkiem, która ochroni przed słońcem. Nie zaszkodzi również, jeśli znajdzie się środek na ukąszenia i krem przeciwsłoneczny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
ogród
Odkurzacz ogrodowy – dlaczego warto w niego zainwestować?

Wielu z nas może się wydawać, że odkurzacz ogrodowy to po prostu zbędny luksus. Liści z ogrodu możemy pozbyć się...

Zamknij