nav-left cat-right
cat-right

Narodowy Park Sanqingsnham w Chinach

Narodowy Park Sanqingsnham w Chinach


Dziś zaprezentujemy jeden z najpiękniejszych i najniezwyklejszych parków świata. Narodowy Park Sanqingshan w Chinach jest jednym z parków wpisanych na listę Unesco. Zajmuje na niej miejsce 7. Ten przepiękny Park łączy w sobie niezwykłe cechy. Jakie? O nich przeczytasz poniżej.

Powierzchnia Parku
Park nie jest wielki, lecz rozciąga się na powierzchni prawie 23 000 ha. Ulokowany jest w prowincji Jiangxi, w zachodniej części Chin. W parku znajduje się łańcuch górski Huyaiyu wraz z najwyższym obiektem, górą mierzącą 1817.

Krajobraz
Krajobraz parku jest niewyobrażalnie piękny. Ciężko wyobrazić sobie coś tak niezwykłego. Oprócz góry wyłaniającej się z pasma górskiego, znajduje się tam 48 granitowych iglici oraz 89 słupów, które sylwetkami przypominają ludzi oraz zwierzęta. Park Sanqingshan to także miejsce zjawiskowych białych tęczy i efektu halo, które pojawiają się w niewielu miejscach na świecie. W parku znajdują się także liczne wodospady, strumienie, jeziora oraz lasy. Łącząc w sobie wszystkie te elementy, klimat parku sprawia wrażenie niepowatarzalnego – i taki właśnie jest.

Dodatkowo, ze względu na połączeniu klimatu monsunowego podzwrotnikowego i morskiego, przyczyniło się do powstania niezwykłej wyspy o klimacie umiarkowanym, która wznosi się ponad strefą klimatu subtropikalnego. Jeśli dobrze się przyjrzeć, to podczas jednej wizyty można ujrzeć ziemię, wodę, wiatr oraz ogień połączony w jednym czasie.

Źródło zdjęć : http://www.absolutechinatours.com,  http://www.tourdechina.cn

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wykurz kreta z ogrodu

Kret może i jest małym, niewinnie wyglądającym stworzonkiem, które dodatkowo kojarzy nam się z czeską bajką, oglądaną w dzieciństwie, ale...

Zamknij