nav-left cat-right
cat-right

Najnowsze trendy w ogrodzie

Najnowsze trendy w ogrodzie


Różne ogrody mogą mieć całkowicie inne przeznaczenia. Są ogrody czysto reklreacyjne, uprawowe, najczęściej rekreacyjno-uprawowe, zadbane, eleganckie, tradycyjne, bajkowe, z basenem, z oczkiem wodnym, duże, małe, naprawdę różne. Coraz częściej spotyka się również ogrody modne, czyli nowoczesne. Mało kto jednak orientuje się w tym, jakie trendy panują w tematyce ogrodnictwa. Dotyczą one z pewnością projektów zagospodarowania przestrzeni, mebli ogrodowych, innowacyjnych pomysłów, ale co konkretnie?

Zainteresowani tą tematyką mogli znaleźć odpowiedzi na wszystkie te pytania na Hampton Court, czyli najbardziej widowiskowych wystawach ogrodniczych organizowanych w Wielkiej Brytanii. W czasie tej imprezy, najlepsi projektanci ogrodów z całego świata, prezentowali swoje projekty. Niektóre z nich były tak innowacyjne i pomysłowe, że dla niektórych wręcz kontrowersyjne. Jednak mimo iż najczęściej projekty te nie są realizowane w stu procentach, są wyznacznikiem najnowszych trendów w pewnych elementach. A ważne jest tu naprawdę wszystko. Nawierzchnia, meble ogrodowe, akcesoria, rodzaje roślin, zestawienia kolorów. Ogród powinien oddziaływać na wszystkie zmysły i według tej zasady projektanci uwzględniają nie tylko wzrok, ale także węch i słuch. Zioła i kwiaty mają unosić się aromatyczną wonią, a oczka wodne z fontannami, mają koić delikatnym szumieniem.

Według najnowszych trendów w ogrodzie powinniśmy tylko i wyłącznie wypoczywać. Dlatego też wprowadzono modę na ogrody nieabsorbujące, co przetłumaczyć możemy jako „ogrody dla leniwych”. Głównie chodzi o to, aby wykorzystane rośliny nie wymagały codziennej pielęgnacji.

Bardzo chętnie wykorzystywane są również rozwiązania ekologiczne. Jak wiadomo, ekologia już od jakiegoś czasu stała się bardzo modna. Co akurat jest dużym plusem.

W nowoczesnym ogrodzie wykorzystywane są takie materiały jak: metal, drewno, kamień lub cegła. Całkowicie niemodne tworzywa to plastik i beton.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nieszkodliwe dla środowiska sposoby na mszyce

Jeżeli prowadzimy ogród ekologiczny, w którym nie stosujemy z zasady środków chemicznych, albo po prostu nie chcemy tego robić, kiedy...

Zamknij