nav-left cat-right
cat-right

Nadszedł czas na wspólne grillowanie

Nadszedł czas na wspólne grillowanie


Nie ma chyba nic lepszego w letnie popołudnie jak wspólne grillowanie ze znajomymi. Polacy są znani z przyrządzania grillowych przysmaków oraz biesiad nocnych z udziałem grilla. Warto zatem wiedzieć jaki sprzęt warto w tym celu kupić, a na jaki z pewnością szkoda wydawać jakichkolwiek pieniędzy.

Grille w różnej postaci możemy zakupić w każdym niemal sklepie. Te największe i najdroższe opierają się na murowanym podłożu, tańsze, przenośne możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Aby grillowanie rzeczywiście sprawiało nam przyjemność powinniśmy skupić się nie tylko na odpowiednim sprzęcie ale także wyborze odpowiedniego miejsca do grillowania np. z daleka od placu zabaw dla dzieci, huśtawki. Nie powinno się ono znajdować zbyt blisko domu, tak by dym dobiegający z grilla nie wpadał do wnętrza przez otwarte okna.

drzewa

Grill dobrze jest usytuować na twardym podłożu, najlepiej wyłożonym kostką brukową. Wówczas będzie solidny i bezpieczny.

Rodzajów grilla mamy kilka. Spośród murowanych rozróżnić możemy dwa typy: otwarte oraz z okapem.

Grille otwarte są łatwiejsze w konstrukcji, jednak nie jest zbyt praktyczny przy okazji mocnych podmuchów wiatru.

Grille z okapem są już w pełni profesjonalne. Posiadają komin przez co i dym unosi się zupełnie nie przeszkadzając biesiadnikom podczas grillowania.

Materiał z którego zbudowany jest nasz grill koniecznie musi być mrozoodporny, nienasiąkliwy oraz nie porowaty.

Co ważne! Grill murowany jeśli będzie wykonany fachowo najprawdopodobniej wytrzyma nam na długie lata. Jako jednorazowa inwestycja nie jest zatem aż tak drogi. Grille przenośne są oczywiście tańsze, ale niestety nie mamy gwarancji na jak długo będzie on na służył.

Idealnym zwieńczeniem naszego grilla będą także meble oraz dekoracje znajdujące się w jego sąsiedztwie. Wieczorne grillowanie to idealna okazja do dobrej zabawy i zrelaksowania się po całym dniu. Koniecznie zatem zadbajmy, by i w naszym ogrodzie go nie zabrakło.

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
narzedzia
Jak sadzić marchew?

Marchew jest bogata w witaminę A i wapń, stanowi również bardzo dobre źródło błonnika. Dodatkowo smakuje pysznie zarówno na surowo,...

Zamknij