nav-left cat-right
cat-right

Lecznicze rośliny w ogródkuOgród to nie tylko miejsce, w którym uprawiamy piękne rośliny, warzywa i owoce ale także miejsce, gdzie wyhodujemy rośliny lecznicze. Które z nich zatem możemy znaleźć w przydomowych ogródkach?

Jedną z roślin leczniczych jest nagietek. Dzięki jego właściwościom może posłużyć nam jako środek przeciw oparzeniom, stanom zapalnym, ndciśnieniem a nawet wrzodom.

Kolejna roślina, żywokost lekarski, mający najlepsze warunki do rozwinięcia przy oczku wodnym, pomoże z kolei przy złamanych kościach.

Bylina wielosił błękitny zapewnia ulgę przy zapaleniu błony ślizowej oskrzeli oraz jest stosowana jako pomoc przy znieczuleniach.

Zwykła koniczyna łąkowa wykorzystywana jest przy zaburzeniach pokarmowych, zaparciach oraz braku apetytu np. u małych dzieci.

Wrotycz pospolity i róża dzika pomogą nam w przypadku częstych wizyt w toalecie z powodu zapalenia pęcherzyka żółciowego.

Chwasty, mimo powszechnej opini o szkodliwości, są dla zdrowia bardzo przydatne np. w walce z przesiębieniem.

Niewielu z nas także wie, że aronia ma właściwości pomagające w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Tatarak zwyczajny jako kolejna z roślin leczniczych, dobrze wpływa przede wszystkim na układ pokarmowy.

Wszystkim znana melisa działa nie tylko uspokająco ale także przeciwbólowo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bezpieczne dziecko w ogrodzie

Połączeniem małego dziecka i ogrodu jest słowo „bezpieczeństwo”. Aby było ono na jak najwyższym poziomie muszą być spełnione odpowiednie warunki....

Zamknij