nav-left cat-right
cat-right

Bezpieczne dziecko w ogrodzie

Bezpieczne dziecko w ogrodzie


Połączeniem małego dziecka i ogrodu jest słowo „bezpieczeństwo”. Aby było ono na jak najwyższym poziomie muszą być spełnione odpowiednie warunki. Jakie? O tym dowiesz się z tekstu poniżej. 

Ogrodzenie i furtka
Ogrodzenie ogrodu to jedna z najważniejszych rzeczy, w sytuacji gdy mamy małe dziecko. Dzieki niemu, nasza pociecha będzie miała ograniczoną przestrzeń do zabawy i pozowli nam to utrzymac ją w zasięgu wzroku. Ogrodzenie jednak nie może być zakończone ostrymi wypustkami ani nie powinno być zrobione z ostrego materiału. Furtka z kolei powinna być zawsze zamknięta. Dodatkowo jej zapięcie nie powinno być zbyt proste, by dziecko jej sobie samo nie otworzyło.

Narzędzia ogrodnicze i chemikalia
Wszystkie narzędzie ogrodnicze należy trzymać w niedostęnym dla dziecka miejscu. Zapewni to używanie ich tylko przez odpowiedzialne w tym zakresie osoby.

Rośliny
Zwróćmy uwagę także na to, jakie sadzimy rośliny. Pod żadnym pozorem nie zajmujmy się hodowlą bielunia, wawrzynka wilczełyka, cisu pospolitego oraz konwalii majowej. Mimo iż niektóre z nich są ładne i pięknie przystroją ogród, są niebezpieczne dla dziecka.

Basen
Jeśli nasza pociecha jest bardzo mała, zrezygnujmy z basenu. Nawet bardzo płytki może stać się źródłem niebezpieczeństwa. Często wystarczy tylko chwila, by nasze dziecko znalazło się pod wodą.

Zabawki dziecka
Sprawdzajmy często jaki jest stan zabawek naszych dzieci. Szczególnie dotyczy to huśtawek, ślizgawek i piaskownic.

Porządek
W miarę możliwości, utrzymujmy porządek w ogródku. W takim środowisku dużo trudniej o poślizgnięcia i znalezienia ostrych przedmiotów.

Opieka
Najważniejsza jest jednak nasza opieka i poświęcony czas. Będąc blisko dziecka sprawimy, że będzie ono przebywało w bezpiecznej atmosferze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Park Retiro w Madrycie

Kto z nas nie marzył by udać się do Hiszpanii? Hiszpania to kraj nie tylko wspaniałych zabytków, niesamowitych sportowców ale...

Zamknij