nav-left cat-right
cat-right

Lato z grillem

Lato z grillem


Soczysta karkówka, skrzydełka z kurczaka z chrupiącą skórką a może tradycyjna polska kiełbasa? Pyszna uczta i w dodatku na świeżym powietrzu, na przykład w ogrodzie. Grillowanie już od kilku lat jest bardzo popularne. Ale jaki sprzęt wybrać?

 

Grille ogrodowe dostępne na rynku spełnią każde, nawet najbardziej wybujałe wymagania. Osoby ceniące prostotę powinny wybrać podstawowe okrągłe modele, które jednocześnie są najbardziej przystępne cenowo. Dla bardziej wymagających lepsze modele wyposażone w wózek oraz stolik. A co jeśli pogoda nie sprzyja grillowaniu? Żaden problem. Wystarczy, że twój sprzęt będzie posiadał pokrywę umożliwiającą cyrkulację powietrza wewnątrz grilla.

Oprócz tradycyjnego grilla węglowego mamy alternatywę w postaci grilli gazowych i elektrycznych. Te gazowe zasilane gazem z butli są mobilne, dlatego przygotowanie posiłku na wolnym powietrzu nie przysporzy nam problemów, tym bardziej, że posiadają one możliwość regulowania wielkości płomienia, czego brakuje przy grillach węglowych.

Grille elektryczne są zasilane prądem. Modele profesjonalne mają moc nawet do 5kW. Ich niewątpliwą zaletę stanowi fakt, że potrawę możne opiekać się jednocześnie z dwóch stron. Sprawdzają się w przydomowych ogródkach lub na campingach, gdzie jest dostęp do sieci elektrycznej, ale w miejscach oddalonych od dóbr cywilizacyjnych, niestety, nie będziemy w stanie ich uruchomić.

Istnieją także grille murowane, najczęściej opalone drewnem. Potrafią przyjąć naprawdę kolosalne rozmiary, co spodoba się amatorom dużych przyjęć w gronie licznej rodziny. Z oczywistych względów możemy ich używać tylko we własnym ogrodzie.

Jeżeli już zdecydujemy jaki model będzie dla nas optymalnym rozwiązaniem, warto uzbroić się także w akcesoria do grillowania. Na rynku dostępne są różnego rodzaju szpikulce, szczypce, ruszty, tacki. Nie ma nic lepszego niż ucztowanie połączone z dobrą zabawą. Smacznego!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy warto zakładać oczko wodne?

Oczka wodne, choćby najmniejsze, wyraźnie wzbogacają ogród. Nie chodzi tu tylko o walory estetyczne, bowiem za posiadaniem przydomowego stawu przemawia...

Zamknij