nav-left cat-right
cat-right

Lato – czas leżakowania

Lato – czas leżakowania


Lato to czas leniuchowania i wygrzewania się na słońcu. Do tego najlepiej posłuży nam wygodny leżak. Kupując takowy musimy odpowiedzieć sobie na szereg istotnych pytań. Jaki wybrać leżak? Czym kierować się przy kupnie?

Ogrodowy czy plażowy?

Najważniejszą kwestią przy kupnie leżaka jest jego przeznaczenie. Do wyboru mamy leżaki plażowe lub ogrodowe. Czym się różnią? Przede wszystkim wagą. Leżaki plażowe to możliwie najbardziej lekkie i proste w konstrukcji meble. Leżaki tego typu powinny być łatwe w transporcie oraz stosunkowo tanie. Leżaki ogrodowe to już nieco inna półka artykułów, tu liczy się przede wszystkim wygoda, ale także atrakcyjne wzornictwo dobrze komponujące się z otoczeniem oraz, co ważne, wytrzymałość i trwałość.

Materiał

Tanie leżaki plażowe przeważnie składają się z aluminiowego stelaża oraz kawałka materiału. Taki leżak jest lekki, dosyć przewiewny i nie wymaga żadnego wysiłku pielęgnacyjnego. Nie jest także zbyt wygodny. Do ogrodu jednak warto wstawić coś bardziej wyrafinowanego. Dobrze w ogrodzie prezentuje się leżak z surowca naturalnego, jakim jest drewno – najlepiej z gatunku tych egzotycznych, jak teaku, meranti czy eukaliptusa. Takie drewna charakteryzują się o wiele lepszą wytrzymałość i odporność. Jeśli dysponujemy większym budżetem, możemy pokusić o niezwykle trwałe leżaki z technorattanu.

Konstrukcja

Niezależnie od tego, czy kupujemy leżak na plażę czy do ogrodu przy wyborze koniecznie przyjrzyjmy się bliżej samej jego konstrukcji. Czy daje wygodny nam kąt oparcia, czy ten kąt jest regulowany oraz ile jest możliwych stopni. Drugą sprawą jest stabilność całej konstrukcji, także przy wstawaniu i siadaniu. Te czynności będą o wiele łatwiejsze, jeśli nasz leżak będzie posiadać podłokietniki. Jest to bardzo cenne udogodnienie.

Dodatki

Do leżaków – głównie tych ogrodowych – dobrze jest dokupić pasujące do nich poduszki oraz malutki stojaczek na napoje. Wielu producentów dostarcza opcjonalnie tego typu praktyczne dodatki raz z leżakiem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
wiata
Sposób na wiatę garażowa

Lato ma się ku końcowi, wkrótce czekają nas jesienne słoty. Jeśli nie posiadamy garażu, warto pomyśleć o wykonaniu prostej acz...

Zamknij