nav-left cat-right
cat-right

Kupujemy basen ogrodowy

Kupujemy basen ogrodowy


W każdy upał każdy marzy o swoim własnym basenie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby to marzenie spełnić. Baseny nie są już luksusem zarezerwowanym jedynie dla krezusów i każdy może pokusić się o swój własny. Na co patrzyć przy zakupie basenów?

Przenośny stacjonarny

Gęsto zatłoczone kąpieliska i aquaparki każą szukać jakieś sensownej alternatywy. Własny basen jest takim rozwiązaniem, bo w końcu nie ma chyba bardziej komfortowego miejsca, niż własny ogród. Mimo wszystko jest to wciąż spory wydatek dla domowego budżetu, dlatego też zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto przemyśleć swój wybór.

Stacjonarny czy przenośny

Myśląc o przydomowym basenie w oczach mamy obraz basenu stacjonarnego. Wiąże się to jednak ze sporymi wydatkami, a także z utratą sporej połaci ogrodu, która przez większość roku będzie bezużyteczna. Dlatego lepiej jest przyjąć rozwiązanie bardziej praktyczne i basen uruchamiać tylko w sezonie letnim. W pozostałe zaś pory roku basen spokojnie spoczywa w komórce lub innym składziku. Jego rozłożenie trwa około godziny i nie nastręcz wielu trudności.

Stelażowy czy rozporowy?

Decydując się na basen przenośny mamy do wyboru basen stelażowy lub rozporowy. Baseny stelażowy mają opinie najbardziej solidnych. Nic dziwnego, ich konstrukcja wzmocniona jest stalowymi rurkami, dzięki czemu basen przetrwa nawet najbardziej szalone zabawy w wodzie. Basen na stelażu jest trwały – wytrzyma długie lata, jedyną uciążliwością jest sam montaż, który niewprawnym może zająć nawet kilka godzin. O wiele szybciej montuje się za to basen rozporowy. Za sztywność konstrukcji odpowiada tu woda, która naciska na ściany basenu – taki układ wymusza jej okrągły kształt.
Baseny rozporowe bywają tańsze od stelażowych, a także pojemniejsze, szybciej się także je montuje, aczkolwiek słabsza konstrukcja negatywnie wpływa na jego trwałość.

Te dwa typy są najbardziej rozpowszechnionymi rodzajami sprzedawanych basenów, jakkolwiek nie jedynymi. Jeśli szukamy niewielkiego basenu dla dzieci możemy nabyć basen dmuchany. Są one, co prawda, podatne na przebicie, ale za to są nieporównywalne tańsze od innych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
glebogryzarki
Wybieramy glebogryzarkę

W celu dobrego wyrównania, zruszenia i spulchniania gleby nie musimy już spędzać długich godzin ze szpadlem w ręku. Zamiast tego...

Zamknij