nav-left cat-right
cat-right

Krzewy ozdobne

Krzewy ozdobne


Chcąc, by ogród otoczony był pięknymi roślinnościami i nietuzinkowymi kolorami należy zasadzić w nim specjalne okazy, które taki efekt zapewnią. Dziś przedstwimy te, które według nas są jednymi z najpiękniejszycych. 

 

Oczary
Oczar, z pozoru wydący się zwykły krzew, w jesiennych dniach, jego liście zmieniają swą barwę na jaskrawoczerwone i żółtopomarańczowe. Dodatkowo wydzielają przyjemny zapach. Ponadto oczary nie boją się mrozu, co oznacza, że mogą kwitną w miesiącach zimowych i utrzymują się nawet przy kilkunastostopniowym mrozie. Przy tym gatunku roślin, trzeba pamiętać, że nie lubią one zmiany miejsca posiania, dlatego jeśli posadzimy je w jednym miejscu, niech zostaną tam one przez cały czas.

http://www.ogrodkroton.pl

Lawenda francuska Papillon
Lawenda francuska to kolejna ozdobna roślina, która dorasta do nawet do 50cm wysokości oraz szerokości. Wytwarza bardzo niezwykłe, purpurowo-fioletowe kwiaty. Rośnie w ciepłe letnie dni, a wymaga okrycia w zimowe.

  http://www.e-ogrodek.pl

Różanecznik
Różanecznik jest jednym z najczęściej wybieranych krzewóz ozdobnych w ogrodach. Na całym świecie jest ich około 1000 gatunków. Rożaneczniki można spotkać w kolorach czerwieni, żółci, różu, fioletu czy bary pomarańczowej. Najlepszy okres na jego uprawę to wiosna. Podobnie jak lawenda nie lubi mrozu, dlatego dobrze jest je okryć w zimowe dni np. gałązkami.

 

 http://encyklopedia.multiflora.pl

Trzmielina oskrzydlona
Trzmielina oskrzydlona to kolejna bardzo barwna roślina. Z ponad 120 gatunków trzmielin, w Polsce dziko rosnące są tylko 2 z nich. Jej owoce zachwycają swoim kolorem i wyglądem. Również jak oczary dobrze znoszą klimat zimowy i mimo mrozu przepięknie wyglądają. Wymiary trzmieliny dochodzą nawet do 2 metrów wysokości.

Home Page

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czas na jesienne porządki w ogrodzie

Już niedługo rośliny i drzewa spowije warstwa śniegu... Jednak nim to nastąpi, należy przeprowadzić w ogrodach i na działkach gruntowne...

Zamknij